Ganidağlı; “REFERANDUMA HAZIRIZ dedi”

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi esas alan Anayasa değişikliği paketi Nisan ayı önerisinde halkın önüne sunulacak. Kısa bir süre sonra ise siyasi partilerin referendum için çalışmalara başlaması bekleniyor. Referandum süreci öncesi AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı mesajı verdi. İlçe Başkanı Ganidağlı Pazarcık’ın büyük çoğunlukla evet diyeceğini düşünüyor.

AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İ. Mesut Ganidağlı; Pazarcık  İlçe Teşkilatı olarak referanduma hazır olduklarının mesajını verdi.

GENEL MERKEZDE SEÇİM STRATEJİSİ BELİRLENECEK

Önümüzdeki haftanın Çarşamba günü genel merkezde yol haritalarının belli olacağını belirten Ganidağlı “8 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın  katılımıyla Türkiye genelindeki tüm İlçe Başkanları, İl Başkanları ve Milletvekillerini kapsayan bir toplantımız olacak. Burada büyük ihtimalle çalışmalarımıza start vereceğiz. Genel merkezimizin verdiği talimatlar çerçevesinde çalışmalarımızı yapacağız. Vatandaşlarımızla birebir buluşacağız. Her seçimde olduğu gibi Pazarcık AK Parti Teşkilatı olarak sandığa hazırız. Yine alnımızın akıyla çıkacağız” dedi.

PAZARCIK EVET DİYECEK

Pazarcık’ta ezici çoğunlukla evet çıkacağına inandığını belirten AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı “İlçemiz de dahil olmak üzere tüm Türkiye genelinde vatanını milletini seven insan çok. Ben bu yüzden hem ilimizde, hem ilçemizde hem de Türkiye genelinde referendum sonucunda evet çıkacağını düşünüyorum. Hepimiz inanmış insanlarız, Türkiye’nin istikrarı ve geleceği için çalışıyoruz.

Rabbimizin izniyle bu referandumda halkımız evet diyecek” şeklinde konuştu.

NEDEN EVET?

Vatandaşın neden evet demesi gerektiğine de değinen Ganidağlı, “Yeni sistemle istikrara kurumsal garanti verilecek. Son 15 yılda ülkede istikrar sağlandı. Bugüne kadar 93 yıllık Cumhuriyet tarihinde 65 hükümet değişmiş. Bunun 15 yılı AK Parti Hükümetleri. Geri kalan zamanlara baktığımızda neredeyse yılda bir hükümet değişiyor. Vesayete son verilecek. Bunun tasfiyesi tamamlanacak. Meclis’in doğrudan belirlenmesi ile milli irade güç kazanacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Vatandaş yüzde 69’la ben seçeceğim cumhurbaşkanını dedi. Ekonomide olduğu gibi güvenlik politikalarında da hız katacak. Terörle mücadele, huzura güç verecek. Kurumsal yenilenmeyle bu sürece katkıda bulunacak. Refah seviyesi yükselecek. Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak. Yasama yetkisi artık Meclis’te. Hükümetler tasarı gönderemeyecek. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclis ilk defa HSKY’ya üye seçecek. Birlik ve huzur pekişecek. Seçimi alacak Yüzde 50’nin oyunu alması lazım. Merkez siyaset güçlenecek. Devlet değil milletin merkezi güçlenecek. Siyasetçiler kendilerini farklı kesimlere açılmak zorunda olacak. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü gelişecek. Sadece içerde değil, dışarıda da Türkiye’ye güç katacak. Fırtınalı bir dönemden geçiyoruz. Bölgemizde sınırların yeniden masaya koyulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu fırtınalı dönemden en az hasarla çıkmamız için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. Vatandaş hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye ‘evet’ diyecek. Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye ‘evet’ diyecek” şeklinde sözlerini sonlandırdı.