ERDEM-DER’DEN KADİR GECESİNDE HAYIR KÖPRÜSÜ

ERDEM-DER RAMAZAN BEREKETİYLE YARDIMLARA DEVAM EDİYOR.

“Pazarcık Erdem Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği (ERDEM-DER) olarak Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığımız 50 civarındaki gıda kolisine ek olarak hayır sahibi ve yardımsever dernek müdavimlerimiz ve bağışçı vatandaşlarımız sayesinde bayram öncesi yaklaşık 100 aileye daha gıda yardımında bulunuyoruz. Böylelikle bu yıl ramazan ayında toplamda 150 aileye temel gıda paketi yardımında bulunmuş olacağız.
002
Gıda kolilerimizin içeriğinde bulgur, pirinç, un, süt, yağ, makarna, zeytin, meyve suyu, bisküvi, şeker ve bayramlık ikramlar olmak üzere bol çeşit bulunmaktadır. Ayrıca bu çeşitlerin yanında tespiti yapılan ailelerin özel ihtiyaçları da gıda yardımı ile birlikte takdim edilmektedir. Örneğin çocuklu ailelere çocuk bezi, hasta ve yaşlı bireyi olan ailelere ilaç vb. ihtiyaçları ek yardım olarak verilmektedir.

Geçen yıl ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz çocuklara bayramlık kıyafet yardımımız da bu yıl daha da artarak devam etmektedir. Yine hayırseverlerin bağışları ile bu yıl da yaklaşık 100 çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapıyoruz.
Ayrıca yine her yıl olduğu gibi bu yılda birlikte çalıştığımız YARDIMELİ DERNEĞİ tarafından muhtaç aileler için bizlere ulaştırılan 60 adet alışveriş çekini de yardıma muhtaç ailelere ulaştırdık. Bizim yaptığımız ayni yardımların (gıda vb) yanında ailelerimiz bu çeklerle evlerinin

uh

diğer ihtiyaçlarını bir nebze de olsun karşılayacaklardır. Bu ortak çalışma ve Türkiye’nin her yerine her türlü yardım konusunda ulaşma gayretleri dolayısı ile Yardım eli Derneğine teşekkür ediyorum.
Değerli halkımızın ve takipçilerimizin bilmesini istedğimiz çok önemli şu bilgileri de sizlerle paylaşmayı borç biliyoruz: Rastgele ve plansız bir yardım yapma yolu izlemiyoruz. Kurumsal olarak derneğimizin bünyesinde oluşturduğumuz “Gıda Bankası Birimi” aracılığı ile muhtaç olduğunu öğrendiğimiz her aileyi elimizde gıda paketimizle mutlaka ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret esnasında bundan sonraki yardımlarımıza temel teşkil edecek “Aile Bilgi Formu”nu dolduruyoruz. Ailenin yaşadığı yeri, eşyalarını, durumlarını, çalışan-çalışmayan fertleri, öğrencileri, hasta ve yaşlıları ve temel ihtiyaçlarını tespit ederek oradan ayrılıyoruz. Dosyamızda kaydını oluşturduğumuz ailelere imkânlarımız ölçüsünde her ay ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yardım ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bu yardımlar bazen gıda, elbise; bazen çamaşır makinesi, buzdolabı; bazen yorgan, döşek, battaniye, halı; bazen çocuk bezi, süt, ilaç; bazen soba, kömür, odun vb. olabiliyor. Aile bilgi formları sayesinde yetim ve öksüz çocukları, öğrencileri, yaşları ile birlikte tespit ettiğimiz için kıyafet, ayakkabı, kırtasiye yardımlarımızı da kişiye özel ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirebiliyoruz.
Bu yardımların gerçekleşmesinde emeği geçen duyarlı, hayırsever, diğergam, infak ehli müslüman kardeşlerimize derneğimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Rabbimizin rızasına nail olmaları ve cennetin sakinleri arasında olmaları için niyazda bulunuyoruz.
Muhacire Ensar, yaralara merhem, dertlere deva olmayı seçtiğimiz zaman ahiretimiz de bu dünyamız da bayrama dönüşecektir inşallah.
Bu yıl da Ramazanın bereketiyle beklediğimizin çok üstünde yardım etme ve yardıma aracılık etme bahtiyarlığını yaşadık elhamdülillah. Ramazan ile birlikte muhtaç kardeşlerimizin de sofralarına katkıda bulunmak, çocukların bayram sevincine ortak olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti.”