Erdem-Der; İft(ih)arla, Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor.

Pazarcık ta faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşlarından ERDEM-DER Eğitim, Çevre ve Yardımlaşma derneği bu Ramazan ayında yine gönüllere dokunmaya devam ediyor.
Pazarcık’ta yıllardır faaliyet gösteren, İlçemizin güzide ve saygınSivil Toplum kuruluşlarından biri olan ERDEM-DER Eğitim, Çevre ve Yardımlaşma derneği;
Sistematik olarak, vazgeçilmez alışkanlıklar haline getirdiğiyardım etkinliklerine,
İhtiyaç sahibi aile ve çocuklarını hatırlayarak bu Ramazan ayında da,kendi üye ve gönüllülerin katkılarıylabağış ve yardımlarına 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ceviz altı düğün salonunda 600-700 kişinin katıldığı bir iftar yemeği programıile devam ediyor.
Kuran tilaveti ile Coşkulu ve maneviyat yüklü, heyecanla geçen iftar yemeği ardından sıra yaklaşık 400-450 çocuk için hazırlanan elbise ve ayakkabı dağıtımında yine büyük izdihamlar yaşandı.
Ramazan ayının manevi atmosferi içinde geçen iftar ve çocuk giydirme programı ile”verenel ile alan eli buluşturan”bu etkinlikteyaşanan mutluluk ve çocukların sevinci gözlerden okunuyordu.
Yani anlayacağınız anlatmaya gerek yok.. Görmeliydiniz.
Pazarcık ERDEM-DER derneği; İftar programıbirkaç gün öncesindeYerli ve Suriyeli yaklaşık 100 aileye temel gıdalardan oluşan yardım kolisi dağıtımı yanı sıra, bir nebze yüreklere su serpme adına 75 adette A-101 Alışveriş çeki hediye ederek ulaştırma görevini ocra etti.
Erdemli davranışlarına devam etmeyi görev addeden dernek, bu etkinlikleriyle ”Hepimiz biriz, kardeşiz.” düşüncesi ve örneklik teşkil olması babında dil,Irk ve mezhep farkı gözetmeksizin, Toplumun tüm fertlerini kaynaştırarak kardeşlik,merhamet, birlikve sevgi ruhunu ayağa kaldırmak gayreti ile böyle bir etkinlikle aileleri ve çocukları buluşturması takdir edilecek ve alkışlanacak bir davranıştı.
Gecenin geç saatlerine kadar süren dağıtım ve etkinlik ailelerin ve özellikle çocukların yüzlerindeki tebessüm, gözlerindeki sevinç parıltılarıyla son buldu.
Bu güzel ve manevi ortamı biz Pazarcık’a yaşatan Dernek yetkililerine ve yardım gönüllülerine, gazetemiz adına teşekkür ediyor ve bunun gibi her güzel düşünce ve paylaşımın destekçisi olacağımızı kamu oyuna duyururuz.