ERDEM-DER: DURMAK YOK YARDIMA DEVAM..

 

İlçemizin önemi yaptığı özverili icraatlar la daha da ortaya çıkan sivil toplum kuruluşlarından Pazarcık Erdem Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği (ERDEM-DER), yardım ve hizmet faaliyetlerine her zaman olduğu gibi bu yılda  hız kesmeden azim ve ilk günkü heyecanla, düzenli olarak devam ediyor.

Yetkililerden alınan bilgilere göre; Ahlaklı toplum dindar gençlik anlayışında toplum sorumluluğu bilinciyle hareket eden dernek; seminer ve konferanlar icra etmesinin yanı sıra öğrencilere karşıda eğitimsel   destek ve katkılar sağlamaktadır. Bunların yanında her ay düzenli olarak öncelik sırası gözetilerek (özellikle yetimler) yaklaşık 30 aileye içeriğinde muhtelif gıda maddeleri bulunan paketler ulaştırılmaktadır. Gıda paketlerinin yanında muhtaç ailelerin varsa diğer ihtiyaçları da imkanlar ölçüsünde karşılanmaktadır. Kış ayalarına girdiğimiz şu günlerde Yardımeli Derneğinin de destekleri ile 28 aileye kömür yardımı yapılmıştır. Ayrıca battaniye ve benzeri temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımları da devam etmektedir.img-20161112-wa0009

Dernek başkanı Muhittin KANDIRMAZ, şu açıklamalarda bulundu: Değerli halkımızın ve takipçilerimizin bilmesini istediğimiz şu önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum: Dernek olarak rastgele ve plansız bir yardım yapma yöntemi izlemiyoruz. Kurumsal olarak derneğimizin bünyesinde oluşturduğumuz “Gıda Bankası Birimi” aracılığı ile muhtaç olduğunu öğrendiğimiz her aileyi yanımızda gıda paketimizle mutlaka ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret esnasında bundan sonraki yardımlarımıza temel teşkil edecek “Aile Bilgi Formu”nu dolduruyoruz. Ailenin yaşadığı yeri, eşyalarını, durumlarını, çalışan çalışmayan fertleri, öğrencileri, hasta ve yaşlıları ve temel ihtiyaçlarını tespit ederek oradan ayrılıyoruz. Dosyamızda kaydını oluşturduğumuz ailelere imkânlarımız ölçüsünde her ay ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yardım ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bu yardımlar bazen gıda, elbise; bazen çamaşır makinesi, buzdolabı; bazen yorgan, döşek, battaniye, halı; bazen çocuk bezi, süt, ilaç; bazen soba, kömür, odun vb. olabiliyor. Aile bilgi formları sayesinde yetim ve öksüz çocukları, öğrencileri, yaşları ile birlikte tespit ettiğimiz için kıyafet, ayakkabı, kırtasiye yardımlarımızı da kişiye özel ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirebiliyoruz.

Bu yardımların gerçekleşmesinde emeği geçen duyarlı, hayırsever, infak ehli Müslüman kardeşlerimize derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah Allah’ın rızasına nail olarak cennet sakinlerinden olurlar.”yardim

 

Biz de Pazarcık Havadis Gazetesi olarak bu örnek ve erdemli duruştan dolayı ERDEM-DER yönetim kuruluna, üyelere ve faaliyetlere katkıda bulunan bütün vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.