ELİF ANA ÖLÜMÜNÜN 26. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Pazarcık bölgesinde saygın bir yere sahip olan ve toplum arasında “Elif Ana” olarak bilinen Elif Sugan, vefatının 26. yıldönümünde Pazarcık İlçesi Akdemir mahallesindeki mezarı başında anıldı.

Yapılan anma programına Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç, Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın, Türkoğlu Kaymakamı Hakan Ezgi, 12 Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçicek, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Alevi Dernek temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, diğer protokol temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Anma töreni bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başladı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından program protokol temsilcilerini konuşmalarıyla devam etti.

Anma programı ilk olarak Elif Ana’nın oğlu Mehmet Ocak’ın konuşmayla başladı. Mehmet Ocak’ın konuşmasının ardından söz alan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fatih Mehmet Erkoç ve Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç bir selamlama konuşması yaptı.

Protokol konuşmalarının ardından anma etkinliği semah gösterisinin ardından yemek ikramıyla son buldu.