DULKADİROĞLU’NUN FİDANLARI ANNELER İÇİN DİKİLDİ

Dulkadiroğlu Belediyesi, anneler günü sebebiyle Çakmakçı Sait İlkokulu Anasınıfı öğrencileriyle birlikte okul bahçesine annelere özel fidanlar dikti.

Dulkadiroğlu Belediyesi, anneler gününe özel farklı bir uygulamaya imza attı. Çakmakçı Sait İlkokulu Anasınıfı öğrencileriyle birlikte annelere özel fidanlar diken Dulkadiroğlu Belediyesi, yine annelere özel yüzlerce fidanı farklı alanlarda toprakla buluşturdu.
Bu alanlardan biri de Çakmakçı Sait İlkokulu bahçesin oldu. Çakmakçı Sait İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikimine anasınıfı öğrencileri ve anneleri katıldı. Öğrenciler anneleri için Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından temin edilen fidanları toprakla buluşturdu. Öğrenciler kendi diktikleri ağaçları işaretleyerek koruyucusu olacaklarını belirtirken, annelerde Dulkadiroğlu Belediyesi’ni bu ince düşüncesinden dolayı teşekkür etti.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da konuya ilişkin düşüncelerini aktararak şunları söyledi: “Cennetin ayaklarının altına serilen annelerimiz için ne yapsak azdır. Kalıcı bir eser olması amacıyla böyle bir uygulama yaptık. Öğrencilerimizin bu uygulamayla hem ağaçlara olan sevgisini artırdık hem de anneleri için yapabilecekleri en özel hediyeyi sunmalarına vesile olduk. Ben bu vesileyle tüm annelerimizin anneler gününü şimdiden kutluyorum.”