Kahramanmaraş

DULKADİROĞLU’NDAN KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI

Dulkadiroğlu Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın katılımıyla ‘Şefkat Peygamberi’ konulu program gerçekleştirdi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, program ile ilgili yaptığı konuşmada ‘Şefkat Peygamberi’ Hz. Muhammed (S.A.V.)’i sünnetlerini yerine getirerek en güzel şekilde anmayı arzu ettiklerini söyledi.
Başkan Okay, Dulkadiroğlu Belediyesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklere ayrı bir önem verdiklerinin altını çizerek, “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerimizin yapmış olduğumuz etkinlikler arasında en özeli olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.
‘Şefkat Peygamberi’nin her an dillerde olması gerektiğini aktaran Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Alemlere rahmet olarak gönderilen şefkat peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’in hayatı ve inancı çağın tüm olumsuz koşullarında bizlere rehberlik etmektedir. Biz bu bilinçle bu güzel haftada böyle bir program düzenledik. Değerli hocamız Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, bizlere şefkat peygamberinin bilmediğimiz, öğrenmemiz gereken yönlerini ve sünnetlerini anlattı. Güzel ahlak ve sağlıklı bir yaşam için peygamber efendimizin sünnetlerinin olmazsa olmaz olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu bilinçle tüm vatandaşlarımızın da istifade edeceği böyle bir program düzenledik. Ben programımıza katılan ve şefkat peygamberini gönülden anlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri kırmayıp buraya gelen hocamıza da teşekkürlerimi iletiyorum.”
Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, ‘Şefkat Peygamberi’ konulu konuşmasına kuran tilavetiyle başladı. Ay, Kahramanmaraş’ta böyle anlamlı bir programa imza attığı için duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür etti.