DOĞAL GAZ HAYIRLI OLSUN

Pazarcık Belediyesi Doğalgaz Protokolü İmzaladı
Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ beraberinde İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celaleddin Güvenç ve Pazarcık Kaymakamı Dr.Mehmet Boztepe ile birlikte DSİ 20.Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ve Armadaş Şirketi Yöneticisi Alişan Arıkanı’ı ziyaret etti.Ziyaretlerde Pazarcık için hazırlanan doğalgaz protokolü imzalandı. İmzalanan protokol neticesinde yüklenici firma tarafından Eylül ayında doğalgaz için ilk kazma vurularak çalışmalara başlanacak.İlk etapta ;
Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ beraberinde İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celaleddin Güvenç ve Pazarcık Kaymakamı Dr.Mehmet Boztepe ile birlikte DSİ 20.Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ve Armadaş Şirketi Yöneticisi Alişan Arıkanı’ı ziyaret etti.Ziyaretlerde Pazarcık için hazırlanan doğalgaz protokolü imzalandı. İmzalanan protokol neticesinde yüklenici firma tarafından Eylül ayında doğalgaz için ilk kazma vurularak çalışmalara başlanacak.İlk etapta Narlı Mahallesinde çalışma yapılarak bu bölgeye gaz verilmesi, ardından tüm Pazarcık’a doğalgaz verilmesi hedefleniyor.
Protokol imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, yapılacak olan çalışma ile ilçedeki hava kirliliğinin büyük ölçüde önüne geçeceklerini ve Pazarcık’a dev bir yatırımın kısa sürede gerçekleşeceğini söyledi. Pazarcık’ta ki en öncelikli sorunların başında gelen hava kirliliği sorununu çözmek için bu gün önemli bir protokole imza attıklarını ifade eden Başkan Başkan Bozdağ, ilçenin bu yıl Eylül ayı itibariyle adeta şantiye alanına döneceğini ve çalışmaların tamamlanmasıyla da Pazarcık’ta bir dönüşüm yaşanacağını ifade etti. Pazarcık’ı bir an önce doğalgaza kavuşturmayı hedeflediklerini kaydeden Bozdağ, “Seçim döneminde verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.Bir sıkıntı çıkmaması durumunda da yüklenici firma Eylül ayı itibariyle çalışmalara başlayacak. Ayrıca doğalgazın hizmete girmesiyle ilçedeki hava kirliliği büyük ölçüde düşecek. Bu çalışmaları en kısa sürede tamamlamayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimizde ilçemizde gerek hava kirliliğinin önlenmesi gerekse altyapı çalışmalarında büyük bir adım atmış olacağız. Bunun yanında Pazarcık’ta istihdam sağlayacak bir alanda açmış olacağız” ifadelerini kullandı.