DAHA SAĞLIKLI VE DAHA HİJYENİK ORTAMDA ET TÜKETİLECEK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet, Canlı Hayvan Borsası’nda incelemelerde bulunarak oradaki vatandaşlarla sohbet etti.

YENİ KARARLAR ALDIK

Kahramanmaraş’ın ihtiyacı olan Canlı Hayvan Borsası’nı hizmete sunmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Başkan Erkoç: “ Şu anda Canlı Hayvan Borsa’mızda insanlarımızla sohbet ettik. Burada tüccar, kasap ve bu işle iştigal eden arkadaşlarımızla buluştuk. Burası hakkında konuştuk ve yeni kararlar da aldık. Buranın daha mükemmel hale gelmesi için kararlar aldık. Burada hayvan giriş ücretlerini de biraz aşağı düşüreceğiz. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacağız. Birkaç defa tekrarlayanlara da kolaylıklar sağlayacağız. Burası Kahramanmaraş için çok önemli. Kahramanmaraş’ın kırsalında çok önemli nüfusu var. Yaklaşık 300 bin insanı daha önce belde ve köy olan yerleşim yerlerinde yaşamakta. Şehir merkezindeki 500 bin insanın dışında ilçe, belde ve mahallelerimizde 600 bin insanımız var ve büyük oranda da hayvancılıkla uğraşmaktalar. Tabi bu insanlarımızın mallarını en iyi şekilde değerlendirmesi için buraya ihtiyaç vardı. Geçmişte Kahramanmaraş hayvan ticaretinde çok önemli bir yerdi ve yurt dışına hayvan ihraç eden bir şehirdi. İnşaallah bu borsanın da devreye girmesiyle beraber yeni dönemde de tüm Türkiye’ye ve yurt dışına hayvan ihraç eder hale gelecek. Amacımız ve niyetimiz bu.

Tabii burada hijyen de çok önemli. Sağlık kontrolleri yapılmakta. Hem bizim tarafımızdan hem de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bizim Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Müdürlüğümüzle beraber gerekli kontroller yapılmakta” dedi.

ETLE UĞRAŞAN TÜM İNSANLARI DAVET EDİYORUZ

Kahramanmaraş Canlı Hayvan Borsası’nın etle uğraşan tüm insanların görmesi gerektiğini ifade eden Başkan Erkoç: “Tüm insanlarımızı buraya davet ediyoruz, gerek kurbanlık alırken gerekse bu işle iştigal eden tüm insanlarımızı buraya davet ediyoruz. Hatta Türkiye’de et işi ile uğraşan herkesin, Kahramanmaraş Canlı Hayvan Borsasını görmesini bekliyoruz. Çünkü burada çok imtina ile bir borsa hazırladık. 24 dönüm alan üzerinde ve hareket alanı çok geniş olan bir yer. Sosyal tesisleri ile beraber insanların rahat nefes aldığı bir yer” diye konuştu

SÖZ VERMİŞTİK YAPTIK

Seçim öncesi böylesine bir hayvan borsası oluşturma sözünü verdiklerini hatırlatan Başkan Erkoç: “Bu işler de bir düzene binmiş oldu. Kahramanmaraş’ımızda daha hijyenik ve daha sağlıklı bir ortamda vatandaşlarımız et tüketecek. Çünkü burada çok önemli kontroller yapılmakta.

Canlı Hayvan Borsamızın Kahramanmaraş’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve millete vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Seçimlerde bunun sözünü vermiştik ve bu sözü de yerine getirmiş olduk” diye konuştu.