CİZRE’DE OLAYLAR BİTMEK BİLMİYOR…

O EVDE KİM VAR..!

Cizre’de teröristlerin bulunduğu bölgede operasyon düzenleyip bir binada mahsur kalan yaralıları kurtarmaya giden güvenlik kuvvetlerine roketatarlı saldırı düzenlendi.

cizre

Şırnak‘ın Cizre ilçesinde, bir bodrumda sıkışan ve içinde yaralıların da olduğu teröristlerin bulunduğu bölgede operasyon düzenleyip, yaralıları kurtarmaya giden güvenlik kuvvetlerine roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1’i ağır 5 güvenlik görevlisi yaralandı.

5 GÜVENLİK GÖREVLİSİ YARALI

Edinilen bilgiye göre, PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik Cizre ilçesinde yapılan planlı operasyon sırasında Cudi Mahallesi Zeren Sokak C. 2881 sayılı ikamette teröristlerce roketatarlı saldırı yapıldı. Saldırıda, İzmir Polis Özel Harekat kadrosunda görevli E.A., H.Ö., H.Ö. ile Çakırsögüt jandarma kadrosunda görevli Uzman Onbaşı S.K., patlama esnasında oluşan basınçtan dolayı ve vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. Hayati tehlikeleri olmayan 3polis ile 1 uzman çavuş kaldırıldıkları Cizre Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

AĞIR YARALI VAR

Aynı olayda kafasına şarapnel parçası isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ÇakırsögütJandarma Karakolu’nda görevli Jandarma Uzman Çavuş E.B. ise Cizre Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk tedavisinin ardından Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Bölgede operasyonlar sürüyor.

TSK: 22 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı ise Şırnak‘ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 17,Diyarbakır‘ın Sur ilçesinde ise 5 PKK‘lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GÖNÜLLÜ DOKTORLARIN GİRİŞİNE İZİN VERİLMEDİ

Öte yandan Cudi Mahallesi’nde bir apartmanın bodrumun katında 9 günden bu yana çıkamadıkları söylenen yaralıları almak için ilçeye gitmek isteyen Türk Tabipler Birliği(TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası’nın (SES) ekibinin ilçeye gitmesine izin verilmedi. 9 doktor, 4 hemşire ve 1 ambulans şoföründen oluşan gönüllü ekip, İdil İlçesi’nden döndü