Pazarcık

CHP PAZARCIK İLÇE BAŞKANLIĞINDA BAYRAMLAŞMA

CHP Kahraman-maraş Milletvekili Ali Öztunç, Kurban Bayramını memleketi Kahramanmaraş’ta geçirdi.
Öztunç, bayramın ikinci gününü Pazarcık’ta geçirdi. CHP Pazarcık İlçe Teşkilatını ziyaret eden Öztunç’a CHP İl Başkanı Esat Şengül de eşlik etti. Öztunç ve beraberindeki heyeti CHP İlçe Başkanı Veysal Şevran, İlçe Başkan Yardımcısı Mesut Kaplan, Pazarcık Belediye eski Başkanı Kamil Dalkara, Narlı eski Belediye Başkanı Metin Ergücen ve partililer karşıladı.
Partililerle bayramlaşan CHP İl Başkanı Esat Şengül şunları söyledi:
“Herkesin bayramını en kalbi duygularla kutluyorum. Tabii ki gönül istiyor ki dünyada savaşların olmadığı, barışın egemen olduğu, huzurun olduğu bir arzu içerisindeyiz. Maalesef biz bu arzu içerisinde olmamıza rağmen insanlık sürekli savaş halinde. Bizler bunları arzu etmiyoruz.
BÜTÜN DEĞERLERİ SATAN ANLAYIŞ İFLAS ETMİŞTİR
Biz 24 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye’nin ekonomik krize gireceğini hep gündeme getirdik. Biz haklı çıktık ama bu bizim içimizi acıtıyor. Keşke biz haklı olmasaydık ve dolar yükselmeseydi, ekonomi bozulmasaydı daha iyiydi. Ama Çarşamba’nın gelişi Perşembe’den belliydi. Türkiye 16 yıldır yönetilemiyor. Ülke adeta üretim ekonomisini bırakmış, Cumhuriyetin kazanımlarını birilerine peşkeş çekerek, bütün değerleri satan bir anlayış ülkeyi iflas ettirdi. Kendinize aman dikkat edin. Bütün bunlar doğalgaza, elektriğe, benzine, mazota, market alış-verişlerine yansıyacaktır. Daha tam olarak piyasaya yansımadı ama Ekim ayından itibaren bunun emareleri görünecektir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.
TEK ADAM SİSTEMİ YÜRÜYECEK BİR
SİSTEM DEĞİL
Biz bunları söylememize rağmen seçmen tek adam rejimini tercih etti. Bize emanet edilen Cumhuriyetin bir tek adam rafından yönetilmesine razı olmadık ama uyutulduk ve bu noktaya geldik. Ama umutlarımızı yitirmememiz lazım. İnanın bu ülke parlamenter sistemde, hukukun egemen olduğu bir sistemle yönetilirken bile bu iktidar 16 yılı bedbaht etti. Bu sistem tek adam sistemine döndü. Bu yürüyecek bir sistem değil. Onun için umutlarınızı taze tutun.
9 EYLÜL’Ü MİLAT OLARAK GÖSTERİYORUM
9 Eylül partimizin kuruluş yıldönümü. Eğer Pazarcık’ta farklı bir etkinliğiniz yoksa ben Pazarcık’ı da Kahramanmaraş’a davet ediyorum. Gelin orada müthiş bir katılımla Atatürk’ün anıtına çelengimizi koyalım ve bunu milat sayalım. O gün de seçim çalışmalarına başlayalım. İnsanlara dokunalım. Her ne kadar bu seçimde İyi Parti’ye oy isteyen partililerimiz olduysa da, İyi Parti’ye oy veren üyelerimiz olduysa da, HDP barajı geçsin diye oy veren partililerimiz olduysa da bu seçimde birlik ve beraberlik içerisinde başarılı olacağımıza inanıyorum.
YAKLAŞIK 15 BİN BİZE AİT OLMAYAN OYLARDI
Bu seçimde çok şey kazandık. İnsanların gönlünü kazandık. Bu seçimde bize bugüne kadar oy vermeyen yerlere de gittik. İnsanları bağrımıza bastık. İlgi alaka gösterdik. Aldığımız oyun 15 bini bize ait olmayan oylardı. Demek ki bu oluyormuş. Parti içi eğitim ve toplantılarla bunu başardık.
PAZARCIK BELEDİYESİNİ ALMAKTAN BAŞKA
ÇAREMİZ YOK
Kahramanmaraş için hayati önem taşıyan Pazarcık Belediyesini bizim almaktan başka çaremiz yok. Size çağrımız şu; burada elinize kağıdı alıp aday kim olacak bununla uğraşmayın. İlçe başkanlarıyla partililerle istişare ederek, hangi köyde ne yaparsak oy alırız bunun çalışmasını yapalım. Bu yöntemle yola çıkarsak inanın Pazarcık Belediyesini alırız.”
CHP Milletvekili Ali Öztunç da konuşmasında şunlara değindi:
“Ben belediye seçimlerini alacağımıza inanıyorum. Yerel bazda partiyle bazı temaslar olabilir. Belediye Meclis üyeliklerinde bazı kontenjanlar olabilir. Bu Pazarcık için de olabilir. Biz Kahramanmaraş’ın her ilçesinde güçlü adaylar çıkartacağız. Biz Elbistan’da önce aday çıkartamadık. Bir arkadaşı getirdik gösterdik. Ama şimdi bayağı aday olmak isteyen arkadaşlar var. Elbistan, AKP, MHP’nin, Saadet’in yarışacağı bir yer. Mevcut Belediye Başkanı Durmuş Küçük’ün Saadet Partisi’nden aday olacağı söyleniyor. Şimdi bunlar aday çıkarttıkları zaman bizim de Elbistan’ı alma ihtimalimiz var. Arkadaşlarımız tüm hazırlıklarını yapıyorlar. Seçimde anketler yapılır. Genel Merkezde değerlendirmeler olur. Önümüzdeki ay anket yapılacak. Orada aday isimleri olmayacak sadece Pazarcık’ta kimi aday görmek istersiniz? Kimi önerirsiniz? Pazarcık’ta belediyeyi kiminle kazanırız?
Seçimde sandıklara sahip çıkarsanız hile olmaz. Bu geçen seçimde yok hile oldu yok şu oldu bu oldu? Böyle birşey yok. Bu seçimde öyle etkileyecek birşey olmadı. Kahramanmaraş’ta her sandıkta bize oy çıktı. Ya şu olmuştur. Birkaç hile olmuştur. Onların hepsini toplasan 100 bin oy eder. 10 milyon fark vardı. Biz adliyede bekledik. Sandık başında fırsat vermedik. Adliye’de de çalmasınlar diye orada bekledik. Birşey yapamadılar. Geçen seçimde Pazarcık’ı 210 oy farkla kaybettik. Az bir fark varken sandığı bırakır gidersen elinde tutanağında olmazsa tabiki çalarlar. Biz ta ki ıslak imzalı tutanakları almadan adliyeden çıkmadık.
Burada da sandığa sahip çıkacaksın. İkincisi adliyede sandıkların konulduğu odanın kapısını açtırmayacaksınız. Yerelde hile ihtimali var. Sadece sandık görevlisini orada yalnız bırakmayacaksınız. Sahip çıkacaksınız. Biz Pazarcık Belediyesini mutlaka alacağız bunun başka çaresi yok.
Bu seçimde kimler aday adayı olacaksa ortaya çıkmalılar. Seçime 2 ay kala ben aday adayıyım derlerse olmaz bu. Biz bir oyumuzun bile kıymetini bileceğiz. Artık aday adayı olacak arkadaşlarımız ortaya çıkıp çalışmalara başlarlarsa yararımıza olur.
AKP’NİN ADAYI
YAKUP HAMDİ BOZDAĞ
OLACAK GİBİ!
AKP’nin büyük bir ihtimalle adayı mevcut Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ olacaktır. Benim edindiğim ve AKP kulislerinden aldığım bilgilere göre aday o olacaktır. Biz kimin aday olacağına bakmayacağız. Kiminle kazanabiliriz ona bakacağız.”