CHP 95. Yılını Kutladı.

CHP Pazarcık İlçe Teşkilatı Partilerinin Kuruluşunun 95. Yılını partide düzenledikleri toplantı ile kutladı.
CHP İlçe Başkanı Veysal Şevran, Kadın Kolları Başkan Vekili Fatma Doğan Rane, İlçe Başkan Yardımcısı Mesut Kaplan ve partilerinin katılımı ile biraraya gelerek Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Yılını kutladılar. Basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Veysal Şevran açıklamalarda bulundu. Şevran, açıklamasında şunlara değindi:
Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 95 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur.”Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma Devrimi’nin sönmeyecek meşalesi, kurucu ve ebedi lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir’ diyerek önemini vurguladığı partimizin 95’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır. Partimiz rejimlerin, devletlerin imparatorlukların yıkılmasına rağmen 95 yıldır çağdaşlığın, demokrasi ve insan haklarının, ulus devlet modelinin ve laikliğin yıkılmaz kalesi olarak ayaktadır, yaşamaktadır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer, dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen; laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyacağız, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin, Atatürk devrimlerinin ve Demokrasi’nin yılmaz savunucuları olarak, her zaman ve her koşulda tam bağımsız, aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz.Bazı genel başkanlarımızın sözlerini hatırlatmak isterim;
‘’YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
KADIN VE ERKEK EŞİTTİR
EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR
YENİ BİR DÜNYA KURULUR ,TÜRKİYE ORADA YERİNİ ALIR
NE EZEN NE EZİLEN İNSANCA HAKÇA BİR DÜZEN
TOPRAK İŞLEYENİN ,SU KULLANANIN
KIPRISA SAVAŞ İÇİN DEĞİL BARIŞ İÇİN GİDİYORUZ
ABD ASKERİ ÜLKEMİZE GİREMEZ
HAK HUKUK ADALET ‘’ dediler
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. kuruluş yıldönümünü kutluyor; partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi sevgi ve özlemle anıyorum.