BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR KONFERANS DAHA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi savaş mağduru engellileri konu alan bir konferans düzenliyor.

Savaş ve terör ortamında bulunan engelli bireyler ve aileleri ile birlikte, savaş nedeni ile engelli hale gelmiş engelli bireyler ve ailelerine yönelik mevcut durum, sorunlar ve çözüm önerilerini ele almak üzere Kahramanmaraş’ta 17/18 Mayıs 2017 tarihlerinde ‘Savaş Mağduru Engelliler’ Uluslararası I. Arama Konferansı yapılacak.

Savaş Mağduru Engelliler İşbirliği Teşkilatı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek program, uluslararası kuruluşlar, ilgili bakanlıklar, kamu kurumları, üniversiteler, yurt içi- yurt dışından STK’lar ve medya kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

Savaş Mağduru Engelliler İşbirliği Teşkilatının resmi kuruluş imza töreninin de yapılacağı program kapsamında; Savaş ve terör ortamında bulunan engelli bireyler ve aileler ile birlikte savaş ve terörden dolayı engelli hale gelmiş engelli bireyler ve aileleri ile ilgili verileri ortaya çıkarmak; temel engelli gruplarında mevcut durumu ve sorunları tespit edip, çözüm önerilerini ele alarak dünya genelindeki farkındalığı artırmak ve çözüme yönelik uygulamaları hakkında yapılan çalışmalar değerlendirilecek.