BÜYÜKŞEHİR VEKTÖRLE MÜCADELEYE BAŞLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadele konusunda çalışmalara başladı.

Sivrisinek ve türevleri ile mücadele konusunda ilaçlama çalışmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özellikle vektörlerin üreme alanları başta olmak üzere il genelinde ilaçlama çalışmalarını yürütüyor.

Vektörle mücadele konusunda bir açıklama yapan Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya: “Kahramanmaraş’ta vektör ile mücadele daha anlaşılır dille söyleyecek olursak; vatandaşlarımızı rahatsız eden sivrisinek ve türevi olan hayvanlarla mücadeleyi başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Genel Sekreter Çetinkaya ilaçlama konusunda tüm il genelinde bir çalışma yürüteceklerini ifade ederek: “Büyükşehir Belediyesi olarak 87 personel 45 aracımız ile eş zamanlı olarak bütün ilçelerimizde vektör ile mücadele devam edecek. Buradaki temel maksadımız vatandaşlarımızın bahar ve yaz aylarında daha rahat bir ortamda günlerini geçirmeleri, dolayısıyla temelde hedefimiz vatandaşımıza hizmet sağlamak bunun için; Çevre Koruma Dairemiz hem okullarda, hem de bazı işyerlerinde bu konuda eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmakta. Onlarda eş zamanlı olarak devam edecek. Başarılı bir faaliyet başarılı bir çalışma ile önceki senelerde olduğu gibi rahat bir gün geçirmesini sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.