BÜYÜKŞEHİR PEYZAJ DÜZENLEMESİNE DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi peyzaj düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ederek şehrimizin güzelleşmesi adına önemli adımlar atmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen peyzaj çalışmalarında şehrimize bir çok meydan, refüj ve kavşak kandırılıyor.
Bu çalışmalar kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi girişinde ve köprülü kavşakta bir peyzaj çalışmasına daha başlandı.
Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 13 bin metrekare alan üzerinde yapılmakta olan çalışmalar tamamlandığında mükemmel ir görüntü ortaya çıkacak.
Konu ile ilgili olarak Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Sütçü İmam Üniversitesi Girişi Refüj Ve Köprülü Kavşak Peyzaj Projesi kapsamında; 12 bin 358 metrekare alanda havuz yapımı, ahşap deck döşeme, dolamit döşeme, ahşap kütükler ve LED aydınlatmalı peyzaj sınırlayıcılar kullanılarak kuru peyzaj çalışması, bitkilendirme, sıhhi tesisat ve aydınlatma çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca üniversite giriş kapısının sağ ve sol kısmına görsel peyzaj çalışması ve madalyalı “Kahramanmaraş” ve kalp figürü içerisine “ Büyükşehir” yazısı yazılacaktır” denilerek bilgi verildi.