BÜYÜKŞEHİR ELBİSTAN’DA GÖNÜLLERİ BULUŞTURDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla ilçelerde düzenlediği iftar programlarına Elbistan il devam etti.
Büyükşehir Belediyesi Elbistan Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen iftar yemeğine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ile diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.
Yaklaşık 5 bin kişin katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Erkoç: “Gönül coğrafyamızda kanayan yaralar var. İslam coğrafyasında kardeşlerimiz dünyanın dört bir yanında zulüm altında, açlıkla karşı karşıya. Suriye’de, Myanmar’da, Somali’de çok büyük acılar var. Hamdolsun bu aziz millet, onların da yanında. Bu mübarek günlerde saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu aziz millet yine ayağa kalktı ve dünyadaki mazlumların yanında olmak gayreti ile büyük kampanyalar düzenledi. Türkiye’mizde bu kampanyalara büyük destek var. Aziz milletimiz Somali için yoğun bir kampanya düzenlemekte, onlara destek olmak gerekiyor. Sizlerin de bu kampanyalara destek vermenizi bekliyoruz.
Bu millet ablukaya alınmaya çalışılmakta, Birlik ve beraberliğimizi güçlü hale getirdiğimizde, dayanışma içinde olduğumuzda, fakir fukaranın yanında olduğumuzda, onların duasını aldığımızda bu aziz milletin karşısında kimse duramayacak” dedi.
Elbistan’da yaptıkları çalışmalara da değinen Başkan Erkoç:”Bizler büyük şehir olarak Elbistan’ımızı en güzel hale getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaktayız. İnşallah Elbistan’ımıza dev projeler yapıyoruz. Sivas sınırından, Sarımağara Akdere bölgesinden, yaklaşık 75 kilometreden doğal kaynak suyu getiriyoruz. 1 kısmın ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde müteahhit başlayacak. 2018’de inşallah bu suyu Elbistan’a akıtacağız ve artık Elbistan’ın her tarafında doğal kaynak suyu olacak inşallah. Yaylalardan gelen bu suyu buraya getirme gayreti içindeyiz. DSİ ile beraber ortak protokol ile bunu yapmaktayız. Ceyhan nehrimizin kenarına park yapıyoruz. Bunun ihalesini yaptık. Sosyal tesisler yapıyoruz. Atık su arıtma tesisimizi son aşamaya getirdik. İnşallah bunlar bittiğinde Elbistan daha modern hale gelecek. Tüm köylerimizin grup yollarını bitirmek üzereyiz. Yaklaşık 50 milyon lira civarında asfalt yol yaptık. Yapmaya devam ediyoruz, Bizim sorumluluk alanımızda olan tüm yolları asfaltla kaplayarak asfalt sorununu da bitireceğiz” diye konuştu
Daha sonra kürsüye gelen Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise, yaptığı konuşmada “Ramazan ayınız bereketli olsun inşallah. Bu iftar yemeğinde bizleri bir araya getiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ve Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un şahsında bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.