BÜYÜK BİR HİZMETİ KAZANDIRDI

AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ilçemizde bulunan Kartalkaya Barajının 46 yıldır Narlı Ovasının sulama ihtiyacını karşılayan betonarme özelliğini kaybettiğini anlattı. Pazarcık’a her zamanki gibi büyük bir hizmeti kazandırdı. Böylelikle Narlı Ovasında çiftçilik yapan vatandaşlarımız yılda bir değil iki ürün alacak…

Başbakan yardımcısı, KahramanmaraşMilletvekili hemşerimiz Av. Veysi Kaynak ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla Kahramanmaraş’ta gerçekleşen toplu açılış töreni sonrasında; Kaynak ve Eroğlu’na Pazarcık’ın yöresel ürünlerinden oluşan hediyeler takdim eden AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı fırsatını yakalamışken Bakan Eroğlu’na ilçemizde bulunan Kartalkaya Barajının ve üzerine kurulu bulunan Narlı Ovasının sulamasına aracılık eden sulama kanallarının ekonomik ömrünü ve betonarme özelliğini kaybettiğini anlatarak, suyu israf ettiğini belirtti, Narlı ovasında çiftçilik yapan vatandaşlarımız bu sorundan dolayı yılda bir ürün alabiliyor eğer bu sorun çözülürse yılda iki defa ürün alınabileceğini anlattı. Her zamanki gibi yine Pazarcık’a hizmeti kazandırdı.

Konuyla alakalı olarak  açıklamalarda bulunan AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı sözlerine“sayın Başbakan Yardımcımız ve Bakanımıza minnetimizin bir ifadesi olarak ilçemize ait yöresel ürünleri arz ettik. Bizleri Kırmayarak Kabul Buyurdular. Kendilerine Teşekkür Ediyoruz” diyerek başladı.

Narlı Ovasından Az Su İle Yılda İki Ürün Alınacak

Narlı Ovasından az su ile yılda iki ürün alınak projeyi Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na sunduklarını belirten Başkan Ganidağlı; “Talebimiz Üzerine, Kartalkaya Barajının Narlı Ovası’nı Sulayan 46 Yıllık Betonarme Özelliğini Kaybetmiş Taşıdığı Suyu Çok Büyük Oranda İsraf Eden Sulama Kanalları, Orman ve Su İşleri Bakanı’mız Prof.Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun Talimatları İle Çağ’a Uygun Suyu Yüzde Yetmiş Seksen Oranında Tasarruf Ederek Araziye Ulaştıracak Kapalı Devre Boru, Yağmurlama ve Damlama Sistemine Geçişi İçin Start Verildi. Tamamı Devlet Tarafından Yapılacak Sistem İçin Çalışmalar İnşallah Önümüzdeki Yıl İçinde Başlayacak. Böylece Ovada Çok Daha Az Su İle Yılda 2 Ürün Alınabilinecek.

Hizmet Odaklı Siyaset Yapıyoruz

Konuşmasının devamında hizmet odaklı siyaset yaptıklarını belirten başkan Ganidağlı; Bu Önemli Yatırım İçin Desteklerini Esirgemeyen Başta Kahramanmaraş’ımızın Gururu Başbakan Yardımcımız Sayın Avukat Veysi Kaynak Beyefendiye, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’na, İlçemizin Gururu TBMM İçişleri Komisyonu Başkanımız. Sayın Celalettin Güvenç Ağabeyimize, Kahramanmaraş Milletvekillerimize, İl Başkanımız Sayın Ahmet Özdemir’e ve Tüm Emeği Geçenlere Şahsım, Teşkilatım ve İlçem Adına Şükranlarımızı Arz ediyoruz. Rabbim Şimdiden Hayırlı ve Bereketli Eylesin.”dedi.