Bülent Abiden Demokrasi Şehitlerine Vefa

Pazarcık Vergi Dairesi memuru Bülent Yıldıran dondurma çubuklarıyla yaptığı, bayrak, İstiklal Marşı, cami ve ev maketlerinden elde ettiği geliri Demokrasi şehitlerine bağışladı.
Her fırsatta engellilerin yanında olan bugüne kadar yaptığı maketlerden elde ettiği gelirle engellilere tekerlekli sandalye sağlayan Bülent Yıldıran, son sergisinde satışa sunduğu maketleri Demokrasi şehitlerine bağışladı.
Daha önce yaptığı ev ve cami maketlerine, bayrak ve İstiklal Marşının 10 kıtasının yeraldığı maketleri ekleyen Yıldıran böylece 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde şehit olan aileleri de unutmadı.
Pazarcık Hükümet Konağı Bahçesinde açılışı yapılan sergiye, İlçe Kaymakamı Mehmet Boztepe, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, daire amirleri ve davetliler katıldı.dsc_0070
Vatandaşların dondurma çubuklarını atmamasını rica eden Bülent Yıldıran, “8 yıl önce başladığım minyatür çalışmalarını engelliler yararına kullanmaktayım. Bu zaman içerisinde cami ve evlerden oluşan yüzlerce Bu çalışmalarımızı sergilere açarak satışa sunduk. Birçok akülü tekerlekli sandalye aldık. Aldığımız sandalyeleri ihtiyacı olan engelli arkadaşlarımıza hediye ettik. Artık minyatür çalışmamızı bilen vatandaşlarımız dondurma çubuklarını bizlere getiriyor. Bizde sokakta bulduğumuz tüm çubukları topluyoruz. Tabi bu çalışmada vatandaşlarımızın ve arkadaşlarımızın büyük katkısı var. Şu anda da Kaymakamımız Mehmet Boztepe başta olmak üzere, Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ, diğer daire amiri arkadaşlarımız bizlere destek oldular. Son açtığımız serginin bütün gelirlerini demokrasi şehitlerine armağan ettim. Bu maket işi bizim için bir hobi oldu. İmkanlarım ölçüsünden yapmaya da devam edeceğim” dedi.dsc_0025
İlçe Kaymakamı Mehmet Boztepe, “Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizin gururu Bülent Yıldıran’ın sergisinin açılışını gerçekleştirdik. Son iki yıldır ilçemizde açmış olduğu sergiyle engelli vatandaşlarımıza büyük katkılar sağlayan, onlara araç temin eden Bülent kardeşimizin bu sene yapmış olduğu sergide Demokrasi Şehitlerimize katkıda bulunma ve onların manevi huzurunda bu ülke için yapmış oldukları fedakarlıkları unutturmamayı şiar edinmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Dondurma çubuklarının toplanarak uzun bir emek sarf edilen ihtiyaç sahipleri ve demokrasi şehitlerine katkıda bulunduğu için Bülent Kardeşime şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Pazarcık halkımız bu sergiye teveccüh göstereceklerdir. Katkıda bulunacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye BaşkanıYakup Hamdi Bozdağ da, “İki yıldan beri Bülent Yıldıran kardeşimiz 2 yıldan bu yana ilçemizde engelli vatandaşlarımıza yardım amaçlı el emeği göz nuru sergide bu sene de 15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişimine karşı bir tepki amaçlı son derece güzel maketlerin satışa
çıkarılması ilçemiz için güzel bir örnek oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Herkesin bu sergiyi gezmelerini ve bu maketlerden alıp katkıda bulunmalarını canı gönülden istiyorum” dedi.