bozdağ; yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedi.

30 Mart yerel seçimlerinde sonra Pazarcık Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 100 Yıllık Belediye Son 2,5 Yılda Çok Önemli Hizmetlerin Adresi olduğunu belirtti.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın yaklaşık 2,5 yıldır Pazarcık Belediye Başkanı olduktan sonra ilçeye kazandırdığı hizmetleri anlattı. Başkanı Bozdağ, 33 ay önce göreve geldiğinde belediyeyi nasıl bir tablo ile devraldığını, 2,5 yıl içinde belediyenin gerçekleştirdiği hizmetleri, belediyenin borç durumunu ve belediyenin bugüne kadar ne hizmetler yaptığını ve bundan sonra ilçeye ne tür hizmetler kazandırmak istediğini anlattı. Başkan Bozdağ, Belediye Meclis üyeleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve kendilerinden çok memnun olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;

Başkan Bozdağ; 2,5 yıldır Pazarcık’ı yeniden, inşa etmeye ve yaşanılabilir bir ilçe haline getirmeye çalıştıklarına vurgu yaparak şöyle devam etti; Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemiz genelinde mahallerimizde olmak üzere toplam 75 km Sıcak asfaltı ilçemizle buluşturduk. Vatandaşlarımızın rahat bir ulaşım sağlayabilmesi adına mahallelerimizde sıcak asfalt çalışmalarının startdını vermiştik. Birçok mahallemizde sıcak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Sadece belediye imkanları ile sıcak asfalt gibi büyük projelerin gelemeyeceğinin bilincinde olarak, bu nedenle devletimizin tüm imkânlarını, Pazarcık’a getirebilmek için Kahramanmaraş ve Gaziantep Büyükşehir Belediyelerimiz ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde yıllardır sıcak asfaltın hasretini çeken, Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüşen mahallelerimizin yollarını sıcak asfaltla kaplayarak şehir statüsüne kavuşturmaya gayret ettik. 2014 yılından günümüze ilçemizde yaklaşık, 75 km sıcak asfalt çalışması yaptık. Sıcak Asfaltla buluşturduğumuz mahallelerimiz Kız Kapanlı, Ufacıklı, Eğrice Grup Yolu, Beş çeşme, Sultanlar, Karabıyıklı Grup Yolu, Yumaklıcerit Yolu, Ulubahçe Yolu, Aksu Yolu, Taş demir yolu, Mehmet Emin Arıkoğlu mahallesi, Bağdın-ı sağır mahallesi yolu, Kuzkent Yolu ve Memiş Özdal Mahallesi yolunu sıcak asfaltla buluşturarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

 

İlçemiz modern bir görüntüye sahip olması için ilçemiz genelinde kilitli parke taşı çalışmamız; “Yol medeniyettir, sloganı ile başlattığımız, halkımızın bize yetki verdiği ilk günden itibaren ilçe tarihinde görülmemiş, kapsamlı bir şekilde 850 bin metre kara kilitli parke taşı döşeyerek vatandaşlarımızı çamurlu yoldan kurtararak ilçemize modern bir görüntü sağladık. Son olarak mahallelerimiz ile birlikte ilçe genelimize şuanda, Ulubahçe mahallemiz olmak üzere son olara Bağdınısağır Mahallemizde kilit parke taşı döşeyerek vatandaşlarımızın rahat bir ulaşım sağlamasına sağladık ve 2019 Mart ayına kadar 1.300.000 metre kare kilit parke taşı döşem işlemine de devam edeceğiz”.

İlçemiz genelinde merdiven çalışmalarımız; “İlçemizin fiziki şartları nedeniyle halkımızın daha rahat yokuş çıkabilmesi adına birçok noktada yapılmış olan ve zamanla eskiyen merdivenleri yeniledik. Yenilediğimiz merdivenlerde engelli vatandaşlarımızın faydalanabilmesi için engelli yolu ve korkuluklar yaptık. Bunun yanında Ahmet Bozdağ ve Nurettin Aydın mahallelerimizde önceden patika yol olarak kullanılan ve oldukça zor şartlarda evlerine ulaşmaya çalışan vatandaşlarımızın rahat bir ulaşım sağlayabilmesi için bu Mahallelerimizde ki patika yolları merdiven haline getirdik. Menderes Mahallesi istasyon alt geçidi hem yaya hem araç trafiğine açıktı, alt geçitte geçmek isteyen vatandaşlarımızın oluşabilecek kazalardan korumak amacıyla buraya inşa ettiğimiz merdivenlerle yolu araç trafiğine kapatarak vatandaşlarımıza yaya olarak kullanması için hizmet verdik”.

 

İlçemiz genelinde duvar çalışmalarımız; “İlçemiz ve çevre mahallelerimizde oluşabilecek su baskınları, heyelan gibi doğal afetlere karşı oluşabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek adına ilçemiz genelinde set duvar çalışmaları başlattık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde, Pazarcık ve Çevre mahallelerimiz dâhil olmak üzere toplam 10 km uzunluğunda set duvar inşa ettik”.

 

Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır; diyerek “Bisiklet ve yürüyüş parkuru Belediye çalışmalarımız da hep gelecek nesilleri düşünerek projeler üretiyoruz, çalışmalarımız hep geleceğe dönük. Vatandaşlarımızın temiz havada ferah bir şekilde sporlarını, yürüyüşlerini yapması için bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru projemizi hayata sokarak. Ağaçlandırma ve Peyzaj çalışmalarımızı tamamladık. Ayrıca kış ayların gelmesi ile birlikte Pazarcık Belediyesi olarak ilçemiz genelinde mahallelerimiz olmak üzere çocuklarımıza 6 bin adet bere, 6 bin adet atkı toplam 12 bin adet atkı ve bere dağıtarak birazda olsa çocuklarımızın yüzünü güldürmeyi başardık”.

 

Yap işlet;  “420.000 TL olan Yap işlet devret modelli hizmetlerimiz olarak ‘Pazarcık Belediyesi Sosyal Tesisleri, AQUA Park, Kapalı yüzme Havuzu, Fitness, Türk Hamamı’ olmak üzere vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Maliyeti: 1.850.000 TL olan “Kapalı Halı Saha” yaparak vatandaşlarımızın kış aylarında yağmurda karda sportif aktivelerinde geriye kalmasınlar diye böyle bir çalışma yaprak ilçemize kazandırdık.

Maliyeti: 550.000 TL olan “Üst geçitler” Malatya Gaziantep yolu olarak bilinen ve doğuyu batıya bağlayan D-360 karayolu ilçemizin içinden geçmekte ve gerek Cumhuriyet İlkokulu’nda okuyan öğrencilerimiz gerekse Nurettin Ademoğlu, Cengiz Topel ve Fatih mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız yolu ikiye bölen orta refüjlerden atlayarak kendi canlarını tehlikeye atarak yolun karşı tarafına geçmekteydiler. Kaymakamlık, Belediye, Kaski, Bankalar gibi resmi kurumların ve çarşının D-360 karayolu üstündeki, Kartalkaya Bulvarında olması sebebi ile üst geçitler olmazsa olmazımızdı. Karayolları Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak ilçemize 2 adet üst geçit kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bunun yanında üst geçit kullanımını arttırmak ve kazaların önüne geçmek adına Kartalkaya Bulvarı boyunca uzanan orta refüje panel çit çekerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk”.

 

Temizlik hizmetlerimiz; “Daha temiz bir Pazarcık için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir yasası ile ilçemizin birer mahallesine dönüşen köylerimizde daha önce çöp konteynırları yoktu bu eksikliğin giderilmesi için harekete geçek. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hareket ederek 74 mahallemizde 1500’den fazla çöp konteynırı dağıtımını gerçekleştirdik, bunun yanında şehir merkezimizde ki ana cadde ve ara sokaklarda ki çeşitli noktalara önceden konulmuş olan çöp konteynırları oldukça eskimiş ve kötü kokular yayıyordu. Eskimiş olan çöp konteynırlarını yenisi ile değiştirerek ve ayrıca ilçemize daha iyi hizmet verebilmek için 200 bin lira değerinde çöp kamyonu ve 250 bin lira değerinde arasöz belediyemizin araç envanterine katarak halkımızın hizmetine sunduk”.

 

Halkımıza daha iyi hizmet etmek için yeni araçlarımız;  “Belediye hizmetlerinin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için belediye araç filomuzu güçlendirdik ve güçlendirmeye de devam ediyoruz. İlçemize uzun yıllar hizmet verecek olan yeni araçlarımız vatandaşlarımıza hizmet götürme yolunda bize büyük kolaylıklar sağlayacak. Vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde hizmet almalarını sağlamak amaçlı belediye araç filomuza 110 bin lira değerinde Panelvan tipi Wv Carawelle, 200 bin lira değerinde çöp kamyonu, 250 bin lira değerinde arazöz, 150 bin lira değerinde damperli hafriyat kamyonu, 60 bin lira değerinde Panelvan tipi araç, Büyükşehir Belediyemizin desteği ile şehirler arası cenaze taşıma aracı ve çadır aracı kazandırdık. Son olarak ilçemize toplu taşıma aracı kazandırdıktan sonra 370 bin lira değerinde Hidromek Marka 220 Ekskavatör Kepçeyi de Belediyeler birliğinden alarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmesi için ilçemize kazandırdık”. Diyen Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, “Tabi ilçemiz bu hizmetle ile kalmayacak, ileriki zamanlarda söz verdiğimiz gibi bütün hizmetlerimizi hayata geçirerek “YENİ GELİŞEN ve BÜYÜYEN PAZARCIK YOLUNDA, DURMAK YOK KOŞAMAK VAR” dedi.