Bozdağ; “ Havaalanı İçin En Uygun Yer Pazarcık”

Bozdağ; “ Havaalanı İçin En Uygun Yer Pazarcık”

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ Kahramanmaraş’a yapılacak olan yeni havaalanı için en uygun yerin Pazarcık ilçesi olduğunu söyledi.

bozdag-hava-alani-icin-en-uygun-yer-pazarcik-8089018_x_o

Başkan Bozdağ Kahramanmaraş’ta yayın yapan Cesur FM’in Radyo programına konuk oldu.
Programında Gazeteci Fatih Alper Gültepe ve Serkan Ercüment Kuzu’nun sorularını yanıtlayan Bozdağ; “Hava alanımız biraz kifayetsiz. Bu sorunu Gaziantep’te yaşıyor. Bu konuda doğru merhem’i uygulamalıyız. Şehrimize hava alanı yapılsın da nereye yapılıyorsa yapılsın, anlayışının yerine şehir için en uygun yere yapılamasını istiyoruz. 7 Milletvekilimizde şehrimize yakışan bir hava alanın ihtiyacı olduğunu biliyor. 11 Belediye Başkanımızda biliyor. Kısacası bu sorunu kentte bilmeyen yoktur. Her Belediye Başkanı kendi ilçesine havaalanı yapılmasını ister ama bunun coğrafi yönden en iyi yere yapılması lazım.  Bu en uygun yer ise Pazarcık ilçemizdir” dedi.
2019 yılına kadar şehir olarak asfalt konusunda çağ atlayacaklarına dikkat çeken Bozdağ; “Güçlü bir muhalefet iktidarı daha iyi çalıştırır ama mantıklı bir şekilde olmak şartıyla. Gerçekten muhalefet olmaz ise siyaset seviyelide olmaz. Cumhurbaşkanımıza hakaret etmekle siyaset yapılır mı? Siyasetçilerin hakaret etmeleriyle bir yere varılmaz. Bizler yerli ve milli anlamda güçlendik. Avrupa’nın her yerinde Pazarcıklı var. İlçemizin sosyal yapısı diğer ilçelerimizden çok farklı. Bizim şehir milliyetçiliğimiz daha ağır basar. Pazarcık ilçemiz en iyi dönemini yaşıyor. İlçemizin ekonomik seviyesi iyi durumda. İlçemizde 2 bin’e yakın memur var. Yurt dışından aylık bir bankamıza 2 milyar Euro para geliyor. İstanbul Üsküdar’daki bir arsa fiyatıyla ilçemizdeki arsa fiyatları neredeyse birbirine yakın. Arsa alanların genellikle yurt dışından olduğu için arsa fiyatları yükseliyor. Bununda sıkıntısını çekiyoruz” ifadelerini kullandı.