“Bir Çocuk da Sen Sevindir.” Kampanyası Yüzleri Güldürdü

Pazarcıklı gençler, ilkokul düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik ihtiyaçları belirleyip yardıma devam ediyor.

Genellikle kırsal mahallelerdeki yardıma muhtaç, öksüz, yetim ve durumu zayıf olan öğrencilere bot, mont, tişört, çorap ve kırtasiye malzemeleri dağtıldı. İlk yarı yılda toplamda 114 öğrenciye ulaşan bu yardımlar 2. yarı yılda da toplamda 170 öğrenciye daha ulaştı. Yardımları alan öğrencilerin o sevinçleri yüzlerindeki mutluluk, gözlerinin içindeki o duygu yüklü bakışlar herkesi etkiledi.

Kampanyaya öncülük yaparak başlatan Esnaf Gökhan Korhan CERİDİ, yapmış olduğu açıklamada; “Yapılan bu yardımlar önce Allah rızası için olup, hiçbir vakıf veya dernek adı altında değildir. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; ŞAHİNTEPE, ORTAKÖY, TETİRLİK ve SAKARKAYA ilkokullarına yapılan yardımları bizlere ulaştıran Güneydoğu’daki rütbeli askerlere, yurtdışında yaşayan Pazarcıklı hemşehrilerimize, Mardin’den, Kars’tan, İstanbul’a kadar her yerden yardım elini uzatıp desteğini esirgemeyen tüm yardımseverlere teşekkür ederiz. Bu yardımları daha çok öğrenciye ulaştırmak için lütfen bizimle iletişime geçin. Biz bu yardımları devam ettireceğiz. Bu kampanyada benimle birlikte yola çıkan, işini gücünü aksatıp tüm dertlerini bir kenara bırakıp bu kampanyayı daha fazla insana duyuran başta Ankara’dan Didar SAĞLAM’a, Mersin’den Cihan SEVİ’ye ve İstanbul’dan Eser Hanım’a bugün bu yardımları ulaştırmamızda, dağıtımında yardımcı olan CHP Pazarcık Belediye Meclis Üyesi Texas Ali Bey’e ve Hazal Alışveriş Merkezi’ne teşekkür ederim” dedi.

Bu kampanyaya destek olmak isteyenler; Gökhan Korhan Ceridi 0543 670 15 12 (Pazarcık Bizim Market Manav) – Cihan SEVİ 0542 430 17 07 (Mersin), Didar SAĞLAM (Ankara) 0542 499 18 33 (ulaşabilirler.

Yetkililer, ayrıca maddi yardımda bulunmak isteyenlerin Yapı Kredi Bankası’nın İBAN TR91000670000000043273555 nolu hesabına nakdi para aktarabilirler. Bunun dışında herhangi bir hesaba para aktarılmayacaktır. Burada biriken paraların tamamı bu kampanyaya kuruşu kuruşuna harcanacaktır” dediler.