BAŞKAN OKAY’IN TIP BAYRAMI MESAJI

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Okay, sağlığın önemine değinerek kaliteli sağlık hizmetleri konusunda hekimlerin ve sağlık çalışanlarının üzerine düşen görevi büyük bir özveriyle yerine getirdiğini söyledi.

Sağlık konusunda son 14 yılda büyük bir devrimin gerçekleştiğini hatırlatan Başkan Okay, iyi eğitim almış ve kendini mesleğine adamış hekimlerle bu başarının daha da artacağını ifade etti. Hekimlik mesleğinin kutsal bir vazife olduğunu anlatan Başkan Okay, bu şerefli vazifede hekimlerin karşılaştığı sorunların da altını çizdi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajını şu şekilde sürdürdü:”Ak Parti hükümetinin iktidara gelmesiyle sağlık konusunda adeta bir devrim gerçekleştirildi. Bu önemli hizmet, güçlü hükümetimizle birlikte gelişmekte ve daha da iyi noktalara doğru gelmektedir. İnsan odaklı hizmetin temeli de sağlıktır. Sağlık hizmetlerinin kalitesi toplumun gelişmesini ve şekillenmesini de etkiler. Sağlık konusundaki devrim, alt yapı ve donanımın yanı sıra iyi bir eğitimle de desteklenmektedir. İşini büyük bir özveriyle yapan hekimlerimiz tıp sektörünün gelişmesi ve büyümesi için büyük çaba harcıyor. Türkiye’de sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkması için tüm sağlık çalışanları fedakarca çalışmaktadır. Sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”