Başkan Bozdağ’dan halka teşekkür

Başarısız olan darbe girişimine halk büyük tepki gösterdi. Darbe girişimiyle birlikte Pazarcık’ta binlerce kişi ellerindeki bayraklarla sokağa çıktı. İlçe halkı günlerdir darbeye karşı sokaklarda büyük demokrasi nöbetine devam ediyor. Pazarcık halkını bu demokrasi nöbetinde yalnız bırakmayan isimler ise şimdiden ilçenin siyasi literatürüne kahraman olarak işlendi. O isimlerden olan Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, halkın darbecilere vurduğu büyük tokat için bir teşekkür açıklaması yaptı. Bozdağ, halk hareketinin devam edeceğini ve meydanlara sahip çıkmaktan vazgeçmeyecek-lerini belirtti.
PAZARCIKLILAR GEREKENİ YAPIYOR
Halkın meydanlarda tuttuğu nöbet ile Milli İradeye sahip çıktığını belirten Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ “Öncelikle 7’den 70’e demokrasisine, seçilerek vatan görevini yapan demokrasi kahramanlarına sahip çıkan Pazarcık halkına teşekkürü borç biliriz. Onlar herkese milli iradeye nasıl sahip çıkılacağını, vatanını milletini nasıl sevdiklerini gösterdiler. Bu hainlerin yaptığı darbe girişimi vatandaşı demokrasi çevresinde birleştirdi. Bir halk kenetlenmesi oluştu. İşte bu yüzdendir ki kazanan vatan, millet oldu. Direnen halk meydanlarda hainlere ders verdi. Bizde bu yüzden asla meydanları terk etmeyeceğiz. Demokrasimize halkımız ile birlikte sahip çıkacağız. Milli iradeye sahip çıkan askerimize ve polisimize de çok teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
BİR TARİH YAZILDI
Milletin darbecilere karşı gerçek bir tarih yazdığını belirten Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ “Demokrasiye ve milli iradeye yapılan hain bir saldırıyla ülkemizi kaosa sürüklemeye çalıştılar. Bu alçakça darbe girişimi Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin dik duruşu, muhalefet partilerimizin desteği, milletimizin demokrasiye olan sarsılmaz inancı ve ölümüne sahiplenilmesiyle püskürtülmüştür” dedi.
DEMOKRASİ NÖBETİNE BELEDİYEMİZ DESTEK VERDİ
Pazarcık Belediyesi olarak demokrasi nöbetinde olan halka her türlü hizmeti verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Bozdağ “Ülke, demokrasi, cumhuriyet, memleket sevdalısı binlerce vatandaşımız her gece burada demokrasi nöbeti tutuyor. Bu büyük, onurlu, cesur, tarihsel duruşun, sahiplenmenin, mücadelenin yanında çayla, soğuk bir suyla, gıda malzemeleriyle küçük bir destek sağlıyoruz. Bizim yaptığımız halkımızın yaptıklarının yanında çok ufak şeyler” dedi. Demokrasi nöbetinin başladığı ilk günden itibaren Pazarcık Belediyesi tarafından Demokrasi Çadırında her gece binlerce kişiye su, yiyecek ve sabah saatlerine ise çorba dağılıyor.