BAŞKAN BOZDAĞ’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Bozdağ yayımladığı mesajında;“Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümündeyiz. Çanakkale Zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir.

Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Her anında, her satırında insanlık onurunun yer aldığı bu destan, tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir. Bu zafer milletimizin bağımsızlığa olan inancını arttırarak, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.

Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz Şehitlerimizin, imkansızı başaran Seyit Ali Onbaşıların sayesinde bizler, bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Bu sebepledir ki tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin 103.yıl dönümünü yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi hürmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.