Pazarcık

BAŞKAN BOZDAĞ’A GAZİANTEP’TE YOĞUN İLGİ

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şehit Kamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Pazarcık Garnizon Komutanı Binbaşı Yıldıray Özbay ve Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu ile birlilkte Gaziantep’te düzenlenen Evrililer Kültür ve Dayanışma Derneği açılışına katılarak, Gaziantep’te bulunan Pazarcıklı ve Gaziantepli sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi.
Evrililer Kültür ve Dayanışma Derneği açılışına katılmak üzere Gaziantep’e giden Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’a dernek açılışı sırasında vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Açılışta kürsüye çıkarak konuşma yapan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; ”Pazarcık Belediye Başkanı olarak Gaziantep’te Pazarcık’ın büyük bir gücü ve potansiyeli var hem ilçemin ekonomisine hem Gaziantep’imizin ekonomisine hem de ülkemizin ekonomisine Pazarcıklıların çok büyük katkısı var. Gaziantep’te yaşayan Pazarcıklılar olarak gerek Kızkapanlı, gerek Ufacıklı, gerek Mahkanlı gerekse Pazarcıklılar dernekleri Sivil Toplum Kuruluşları anlamında Gaziantep’te çok büyük bir sivil toplum hareketi oluşturmuş durumdalar. Bundan dolayı çok memnunum. Dernekçilikte, lobicilikte işin içine siyaset girmediği sürece büyük başarı gelir. Siyaset olmazsa Pazarcıklıların önünü kimse alamaz.

Pazarcık şuan 70 bin nüfusa sahip, Gaziantep’te 200 bin Pazarcıklı var, Evrililer 12 bin nüfusa sahip, Mersin’de 150 bin Pazarcıklı var, Yurt dışında yaşayan 170 bin Pazarcıklı var toplamda 600 bini aşkın Pazarcıklı var. Bu gücü tahmin edebiliyor musunuz? Pazarcıklılar olarak aramızda siyaset olmadığı müddetçe, beraber hareket ettiğimiz müddetçe bu güç 1 milyonda olur 1 buçuk milyonda. Evrililer Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız Mustafa Kasırga’nın soyadında geçtiği gibi Evri’mizin gelişmesinde Kasırgalar yaratacağına inanıyorum. Pazarcık Belediye Başkanı olarak Evrililer Kültür ve Dayanışma Derneğimizin çalışmalarını yakından takip edecek ve elimizden geldiğince her türlü desteği vereceğim. Derneğimizin açılışının hayırlı olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.