BAŞKAN BOZDAĞ: “EL BAB ŞEHİTLERİMİZ ŞAHİN ve TOPAL İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ”

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Fırat Kalkanı harekâti kapsamında, El Bab’da yaşanan çatışmada şehit düşen Elbistanlı Hemşerimiz Tankçı Uzman Çavuş Mehmet Şahin ve Andırınlı Hemşerimiz Tankçı Uzman Onbaşı Emre Mücahit TOPAL, askerlerimizin ailelerine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Başkan Bozdağ, Türkiye’nin sınır güvenliğini korumak, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için Ağustos ayından bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı harekâtından üzücü haberler alındığını belirterek, Bu harekâtın terörle mücadele kapsamında büyük önem arz ettiğini ifade ederek “terörle mücadelede yeni acıların yaşanması bizleri derinden üzmektedir. Türkiye’nin bu harekâttaki hedefi; terörist unsurların ülkemize sızmasının önlenmesi, teröristlerin bulundukları yerde etkisiz hale getirilmesi ve milletimizin korunmasıdır” dedi.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, “Millet olarak; ülkemize yapılan her türlü saldırı karşısında birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalı, milli seferberlik ruhu içinde sağduyuyla hareket etmeliyiz. Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında şehit düşen askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.