BASIN BÜLTENİ

“13. GÖKSUN ULUSLARARASI ÇERKES KÜLTÜR ve SANAT FESTİVALİ”

TARİH : 26-27-28-29-30 Temmuz 2018

FİNAL PROGRAMI TARİHİ : 28 Temmuz Cumartesi

FİNAL PROGRAMI YERİ : Göksun- Alparslan Türkeş Mesire Alanı

FİNAL PROGRAMI SAAT : 18.00

Kahramanmaraş’ta sanat, sevgiyle; kültür, dostlukla buluşuyor!

“13. Göksun Uluslararası Çerkes Kültür ve Sanat Festivali”ndehalkımız sanatla, sevgiyle buluşuyor; muhabbetle kucaklaşıyor!

Tertip komitesi başkanlığını Prof. Dr. Mehmet SAĞLAM’ın yaptığı festivale, Kafkasya- Kabartay Balkar Cumhuriyetinden dünyanı en iyi, en büyük Kafkas halk dansları topluluğu kabul edilen KABARDİNKA tam kadro sahne alacak, muhteşem gösteri ve şovlarıyla yürekleri hoplatacak.

Kafkasya’daki değişik cumhuriyetlerden gelecek tiyatro oyuncuları ve ses sanatçıları sanatın ve kültürün sesi, nefesi olacak.

Programa Kafkasya- Kabartay Balkar Cumhuriyeti Kültür Bakanı Sayın Mukhadin KUMAKOV da katılacak.

Program; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Göksun Belediyesi ve Kafkas Dernekleri Federasyonunun katkılarıyla gerçekleşecek.

15 bin insanın katılacağı beklenen final programında Kabartay-Balkar Cumhuriyeti, Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti ve Adigey Cumhuriyetinden birçok tanınmış tiyatro oyuncusu ve ses sanatçısı sahne alacak.

Beş gün sürecek festival, farklı salon ve alan gösterileriyle renkli görüntülere sahne olacak.

KABARDİNKA Halk Dansları Topluluğu, 26 Temmuz Perşembe günüBüyükşehir Beleye Başkanlığınca organize edilecek olan programda; Trabzon Bulvarı’nda“Festival Kortej Yürüyüşü”Demokrasi Meydanı’nda“Otantik müzik eşliğinde nostaljik dans gösterisi”sunacaktır.

Değerli basınımızın ilgisine saygıyla sunarız.

(13. Göksun Uluslararası ÇerkesKültür ve Sanat Festivali Tertip Komitesi)

İrtibat : Nevzat TARAKÇI Telefon: 0 505 524 66 00 / e- posta: nevzattarakci@hotmail.com.