Ankara’daki Kahramanmaraşlılar İftarda Buluştular

Kahramanmaraşlılar İftarı3Kahramanmaraş Eğitim Vakfı (KEV) ile Kahramanmaraş ve İlçeleri Kültür Derneği (MAR-DER)‘nin geleneksel hale getirdiği Ankara Hakimevi’ndeki iftar programına katılım oldukça yoğun oldu. KEV Başkanı Mahmut BAYAZIT ile MAR-DER Başkanı Abdurrahman KÖROĞLU’nun ev sahipliği yaptığı 15 Haziran 2016 tarihindeki iftar programına Kahramanmaraş KİPAŞ Holding sahibi Hanefi ÖKSÜZ, Çınar Şirketler Grubu sahibi Selahattin HACIÖMEROĞLU, Türem Şirketler Grubu sahibi Şahin YILDIRIM, Merkez Galvaniz Şirketi sahibi Zekeriya ÖZTÜRK ve Avukat Teoman SEYİTHANOĞLU sponsor olarak katkı sağlamışlardır. Tüm sponsorların isimleri iftar programı başlarken sunucular tarafından okunarak teşekkür edilmiştir.
İftar saatinden hemen önce Hemşehrimiz Emekli Müftü Ramazan TAHİROĞLU Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirmiştir. Yemekten sonra da yemek duası okumuştur.
KEV ile MARDER’in müşterek düzenlediği Kahramanmaraşlılar İftar programına Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran KILIÇ, Mehmet Uğur DİLİPAK ve Fahrettin Oğuz TOR katılmışlardır. Başbakan Yardımcısı Veysi KAYNAK ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ önceden planlanan yoğun programları nedeniyle iftara katılamadıklarını bildirerek tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize selam ve sevgilerini iletmişlerdir.
Ankara Hakimevindeki Kahramanmaraşlılar İftar Programına Çubuk Kaymakamı Cemal ŞAHİN, Kırıkkale Yahşihan Kaymakamı A. Ferhat ÖZEN Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin GÜNGÖR, Yargıtay eski Başkanı Nazım KAYNAK, Orman Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Bahattin KAPTAN, Altındağ Belediyesi Başkan YKahramanmaraşlılar İftarıardımcısı Saim PARLAK, Yargıtay üyesi Mesut KUNDAKKÇI, Danıştay üyeleri Mustafa GÖKÇEK, Mehmet Fatih ALKIŞ, Yönetim’de Ahlak ve Adalet Platformu Başkanı Etik Eğiticisi ve Şair Yazar Ahmet SANDAL, Kırkkale Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Nuh BARAKLI, Tomurcuk İşitme Engelliler Derneği Başkanı Faruk BİLGİLİ, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ömer YÜREKLİ, Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan FİŞENK, Dizi ve Film Oyuncusu Şero Ağa Lakaplı Mehmet Emin EREN, Avrupa Gazeteciler Derneği TRT Temsilcisi Nurettin NALBANT ve birçok saygıdeğer hemşerimiz ve başka şehirlerden misafirlerimiz vardı. İftar programına yaklaşık olarak 600 civarında hemşehrimiz ve misafirler katılmıştır.
Kahramanmaraşlılar iftar programı hemşehrilerin bir arada güzel ve hoş sohbetleriyle, Hakimevi bahçesinde ikram edilen çaylarla birlikte neşeli muhabbetlerle devam etti. İftar yemeği sonrasında hemşerilerimiz geç saatlere kadar mekandan ayrılmayıp hasret giderdi ve etkinliğe duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.