ANKARA’DA YİNE HAİN SALDIRI!!!

Ankara’da dün akşam(17/02/2016), İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldi. Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yapılan ilk açıklamada 28 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 61 yaralının olduğu belirtildi.

 

ankarada-patlama-subat-2016

‘SALDIRGAN YPG’Lİ SALİH NECCAR’

Davutoğlu saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Ankara’daki saldırının faili Suriye kökenli, PKK ve YPG mensubu bir kişidir. Saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü üyeleri ve YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır.” diyen Davutoğlu, saldırganın isminin”Salih Neccar” olduğunu belirtti.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Davutoğlu, ayrıca patlamayla ilgili yapılan araştırmalarda 9 kişinin gözaltına alındığını da belirtti.

Mehmet Görmez Ankara’daki saldırıyı kınadı

Mehmet Görmez, ‘Allah, zalimlerden bu hain saldırının hesabını er ya da geç mutlaka soracaktır. ‘ dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez,Ankara’daki patlama ile ilgili yaptığı açıklamada “Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı esefle kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ KİŞİLER
Görmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün akşam saatlerinde insanlıktan nasibini almamış her türlü değerden ve vicdani duygudan yoksun kişi veya kişiler tarafından Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı esefle kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yakınlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum.

ALLAH ZALİMLERDEN HAİN SALDIRININ HESABINI SORACAKTIR

İnsana, hayata ve huzura kasteden zalimler ve katiller güruhu çok iyi bilmelidirler ki Allah’ın adaletinden asla kaçamayacaklardır. Allah, zalimlerden bu hain saldırının hesabını er ya da geç mutlaka soracaktır. Bu hunharca katliamı gerçekleştirenleri ahirette can yakıcı bir azap beklemektedir. Allah, masum canların intikamını mutlaka alacaktır. Allah mazlumlarla beraberdir. Zalimler bu dünyada da ahirette de hüsrana uğrayacaklardır.

Cenâb-ı Allah bu saldırıda hayatlarını kaybeden masum kardeşlerimizi engin rahmet-i Rahmanıyla karşılasın, yaralarımıza derman olsun. Millet olarak sabır ve tahammül gücü zorlanan gönüllerimizi onarsın. Milletimizin başı sağ olsun. Amin.”