AK Parti referandum çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

AK Parti Pazarcık ilçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı başkanlığında yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanları mahallelerde ev toplantıları düzenliyor, esnafı dükkanında ziyaret ederek Evet broşürlerini bırakıyorlar. Sandıkta neden evet vermeleri gerektiğini anlatan Ak Parti heyeti Pazarcık’ta vatandaşın tercihinin Evet yönünde olduğunu kaydederek seçim yasağına kadar aralıksız çalışacaklarına vurgu yapıyorlar.
DEVLET İÇİN EVET, İSTİKRAR İÇİN EVET, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN EVET
Anayasa Değişikliğinin halk oyuna sunulması seçimi kapsamında 16 Nisanda yapılacak olan referandumda sandık başına gidecek olan seçmene seslenen Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, “Bu davanın sahibi haktır ve Hak olan bu davada zafer Muhakkaktır” dedi.

Ganidağlı, “Maddelerin içeriklerine ön yargısız ve objektif olarak bakıldığında bu değişikliğin ne kadar zaruri olduğu anlaşılacaktır. Devletin yönetim şekli rejim cumhuriyettir anayasa sadece hükümet şekli değişmektedir” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı “Devlet için evet, İstikrar için evet, Güçlü bir Türkiye için” sözleri ile evet’e destek istedi.
Vatandaşlarla yaptığı sohbette evet’in gerekçelerini anlatan Ganidağlı, “Cumhurbaşkanı meclisi feshedemez. Fesih tek taraflı olarak dağıtmak veya geçersiz kılmak demektir. Önerilen sistemde Cumhurbaşkanı da mecliste sadece seçimleri yenileme kararı alabilir. Bu durumda ise erken seçime değil sadece meclis değil sadece cumhurbaşkanı da gitmek ve tekrar halkın onayını almak zorundadır yani kararı veren cumhurbaşkanı olsa bile kendi görev süresi bitmeden tekrar aday olup seçilmeyi ve erken seçimin siyasi riskini almak zorundadır. Yeni sistem de eski sistem de olduğu gibi kanun yapma değiştirme ve iptal etme yetkisi sadece ve sadece meclise ait cumhurbaşkanı ancak cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlanabiliyor.
Başkanlık sisteminde cumhurbaşkanı yıllık bütçesini meclisin onayına sunmak zorunda, şayet meclis onaylamazsa bir kez daha revize edip meclise sunma hakkı var, onaylanmazsa cumhurbaşkanının önceki yıl kullandığı bütçe neyse ona enflasyon oranında artış sağlanarak bütçe uygulamaya sokuluyor böylelikle önerilen sistem ve aşırı otorite devlet yönetiminin kitlenmesine izin vermiş oluyor.
Hak olan bu davada algı operasyonlarıyla hiçbir yere varamayacaklardır. Türkiye’nin şaha kalkmasını engelleyemeyecekler. Bu davanın sahibi haktır ve Hak olan bu davada zafer muhakkaktır”dedi.
Belediye Başkanı Yakup hamdi Bozdağ ile birlikte Pazarcık’ta meydanlara inen AK Parti Pazarcık İlçe Teşkilatı, adeta gövde gösterisi yaptı. Ekip, ilgiden memnun kaldı.
16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasına 1 aydan az bir zaman kala siyaset arenası gibi meydanlar ve sokaklar da hareketlenmeye başladı. Referandum öncesi dört bir koldan çalışmalarını sürdüren AK Parti İlçe Teşkilatı önceki günlerde Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ında dahil olduğu kalabalık bir grupla Pazarcık Mahallelerinde meydana indi. Günlerdir Pazarcık’ı köşe bucak gezen Ak Parti heyetine Belediye Başkanının katılımı ile daha da coşkulu geçen saha çalışmalarında AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüpcan Tankişi, Kadın Kolları Başkanı ve Seçim Koordinasyon Merkezi ekibi de hazır bulundu.
BOZDAĞ’A YOĞUN İLGİ
Mahallelerde vatandaşlarla buluşan AK Partili ekibe ilgi oldukça yoğundu. İlk olarak mahalle meydanında yapılan toplantılarda vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Yakup hamdi Bozdağ’a ilgi oldukça yoğundu.
Pazarcık’tan ‘evet’ desteği isteyen Bozdağ, temiz siyaset, güçlü demokrasi, kalıcı toplumsal barış, büyük ekonomi, istikrarlı yürüyüş ve küresel aktör olma adına referanduma sunulacak yeni anayasa değişiklik paketine “Evet” denilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bozdağ, “Bu basit bir evet-hayır meselesi değil. Bu bir referandum, bu bir yönetim sistemi değişikliği, ancak aynı zamanda da Türkiye’yi yok etmek isteyenlere karşı direnç gösterme meselesi. Biz milli iradeden yanayız, biz güçlü Türkiye’den yanayız, biz istiklalimizi korumanın ve ilelebet muhafaza etmenin derdindeyiz” dedi.
İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı’da vatandaşın teveccühünden memnun olduklarını belirterek, Pazarcık’ın ‘Evet’ diyeceğinden şüphesi olmadığını kaydetti.
BAŞKAN’DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU
AK Parti Teşkilatının heyecan ve birlik içerisinde alanlarda olmasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, “ AK Parti teşkilatımızla tam kadro yaşamın bütün alanlarında yoğun biçimde ‘evet’leri çoğaltmak için çalışıyoruz. Ülkemizi geleceğe taşıyacak ve sonsuza dek daha güçlü biçimde yaşatacak Anayasa Referandumuna vatandaşlarımızın kararlı biçimde evet dediklerine tanık oluyoruz. Dün olduğu gibi bugün de bütün teşkilatımızı birlik, beraberlik içinde coşkuyla heyecanla alanlarda görmekten gurur duyduk. Başta Pazarcık İlçe Başkanımız İbrahim Mesut Ganidağlı, Kadın Kolları Başkanımıza ve Gençlik Kolları Başkanımıza teşkilâtımızın bütün mensuplarına teşekkür ederim” dedi.