AK PARTİ PAZARCIK İLÇE TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

AK Parti Pazarcık İlçe Başkanlığı, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. Programda konuşan AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı Harun Eskigün, “Zor günler yaşadığımız dönemde bu bayramın, kardeşliğimizi, dayanışmamızı, birlik ve beraberliğimizi en üst noktalara yükseltmesini diliyorum” dedi.
AK Parti Pazarcık ilçe binasında düzenlenen törene AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, İcişleri komisyon başkanı Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Ak Parti İl başkan yardımcısı Muhammet Necmettin Sertpolat, Partililer ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşmanın açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Harun Eskigün; Tüm Türkiye’nin ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ederken “15 Temmuz akşamında şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan terör olayları ve terörle mücadele de şehit düşen güvenlik güçlerimize de Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha bizlere 15 Temmuz akşamı gibi bir gün yaşatmasın. O günden bu güne her gün 15 Temmuz akşamını konuşmaktayız. Bizler parti ve teşkilatları olarak her gün düne oranla daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bizler bu yapılanlara karşı kayıtsız kalırsak önümüzdeki yıllarda belki de farklı bir operasyonla, örgütle karşı karşıya kalabiliriz. Hükümetimize ve hukuka güvenmeliyiz. Bu süreçte devletimizin ve milletimizin bekası için adımlarımızı hızlı atmalıyız. Bizler teşkilat olarak görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz, sizlerde bizlere desteklerinizi sürdürerek daha fazla çalışmamıza ve emek sarf etmemizde moral kaynağımız olacaksınız”
DİĞER PARTİLER GENEL BAŞKANLIK İÇİN!
“Kurban adın üstünde yakınlaşmak
demek. Önce Allah’a yakınlaşmak sonrasında da kulun kula yaklaşmak demektir. Her şeyden önemlisi kurban sayesinde evlerine et girmeyen evlere et giriyor. Toplumsal manada fakirin yanında olduğunu gösteren yüce emirlerindendir kurban kesmek. Birlik ve beraberlik içerisinde bir bayrama daha kavuştuk. Bu noktada biliyorsunuz her zaman için teşkilatımız ana teması kardeşliğidir. Camdan değil candan olmaktır. Çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacak derecede halka inecek, onların sıkıntısıyla ağlayacağız. Biz bu sayede ayakta kalıyoruz. Diğer partilere bakın hala Genel Başkanlık için abaküs hesabı yapıyorlar” şeklinde konuştu. dedi.
Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ;
“AK PARTİ OLMAK KOLAY DEĞİL”
Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’da AK Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği program nedeniyle parti teşkilatıyla bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Bayramların birlikte yaşandığında anlam kazandığını ifade eden Başkan Bozdağ, “öncelikle hepinizin bayramlarını yürekten kutluyorum, “Bu bayrama yine farklı burukluklar farklı mücadeleler içerisinde giriyoruz. Hamdolsun bu burukluklara rağmen bayramı gördük ama bu gerçeklerin de
bilinciyle hareket etme sorumluluğumuz var. AK Parti olmak kolay bir şey değil. Biz AK Partili olmakla onur duyduk. Türk milleti var olduğundan beri birlik beraberlik sayesinde bütün badireleri beraber atlattı. Bir mücadelenin tam göbeğinde bayrama girdiğimizin farkında olalım. Allah’ın izniyle, millet şuuru ve imanıyla bu saldırıyı yapanların karşısında dimdik duracağız. Belki de tarihimizde büyük önder Atatürk’ten sonra gelen en büyük lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Pazarcık Belediyesi önümüzdeki seçimde de AK Belediye olacak bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.
Celalettin Güvenç;
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN
Programda, vatandaş ve partililerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Güvenç;, bayramların birlik ve beraberliğin daha çok pekiştiği önemli günlerden olduğunu belirterek, Cenabı Allah’tan millet olarak birliğin daim olmasını diledi.
Türkiye ekonomisine zarar vermek ve zayıflatmak yönelik kur atağı yaşandığını hatırlatan söyleyen Güvenç, şunları söyledi: ” Son 3-4 yıldır ülkemiz üzerine oynanan oyunlar var. 17-25 Aralık süreciyle başlayan, gezi olayları ile devam eden, 2016 yılında ise hainlerin 15 Temmuz darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bugün ekonomik savaş ve yaptırımlarla ülkemizi kısıt altına almaya çalışan dış mihrapların oyunları karşı karşıyayız. Fakat bu dış mihrapların unuttuğu bir şey var. Artık eski Türkiye yok. Amaçlarına ulaşamayacaklar.” Türkiye’nin geçmişte yaşanan darbelerle ilerlemesinin önünün kesildiğini ifade eden Güvenç, “Geçmişte Türkiye’de defaatla birçok ihtilal olmuş, 60’larda, 70’ler ve 80’lerde ihtilal olmuştur. Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında yerini alan ve ‘Postmodern darbe’ olarak nitelendirilen 28 Şubat sürecini yaşadık. Bu girişimlerin hepsinde ülkemiz 10’larca yıl geriye götürüldü. Bunların yanı sıra AK Parti kurulduğu günden buyana zaman zaman sözlü ihtilal girişimleri oldu. Fakat 15 Temmuz’da farklı olan bir şey var. O fark bu milletin, birlik ve beraberlik içerisinde liderinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmasıdır. Bu Türkiye’de ilk defa olmuş ve bir ihtilal halkın gücü ve iradesiyle bertaraf edilmiştir. Bunun sebebi ise, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 yıldır bu ülke için yaptığı hizmetlerin yanı sıra bize tekrar millet olma şuurunu kazandırmasıdır. Eğer bu şuuru kazanmasaydık, bugün burada Kurban Bayramını idrak edemezdik. Her zaman içimizde var olan fakat yıllardır söndürülmeye ve örtülmeye çalışılan millet olma bilincini yeniden kazandık. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz bozulmaz. Bu düşüncelerle tüm Pazarcıklı hemşerilerimizin bayramını kutluyorum.” açıklamasında bulundu.
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Bugün burada hep beraber bayramı huzur için kutlayabiliyorsak bunu 15 Temmuz akşamı tankların önüne çıkan şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Çünkü 15 Temmuz darbe girişimi topyekün milletimizi hedef aldı. Bunu milletin idaresi olan meclisin bombalanmasından anlayabiliriz. Bu güne kadar milletin iradesinin yansıtıldığı meclis hiçbir zaman bombalanmadı. Nasıl ki milletimiz tanklara rağmen meydanlara çıktıysa milletvekillerimizde bombalara rağmen meclisi terk etmedi ve meclis açık tutuldu. Yine tarihimizde şapkasını alıp giden liderler var. Ama bizim liderimiz Cumhurbaşkanımız tek büyük güç olan milletimize seslendi ve ‘ben milletime güveniyorum’ dedi. Kendi iradesine güvenen milletimiz, tanklardan güçlü kadınlarımız vardı. Bu yıkılmaz milletin bayramı kutlu olsun. Bu günü bayram tadında yaşamamıza sebep olan şehitlerimiz, gazilerimiz ve topyekün milletimiz sağ olsun” dedi.
HABER MERKEZİ