AK PARTİ DE FARUK KAZLI PAZARCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI BU SÖZLERLE AÇIKLADI:

“HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE”
Ak Partide Pazarcık Belediye Başkan aday adayları adaylığını açıklamaya başladı. Bu adaylardan biri de Pazarcıklı İş Adamı Faruk Kazlı oldu. Adaylığını Pazarcık İlçe Başkanlık Binasında yoğun bir kalabalığa ve ilçe teşkilatı eşliğinde açıklayan Faruk Kazlı, Parolamız “PAZARCIK İÇİN BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ” diyerek sözlerine başladı. Basının ve halkın yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başkan adayı Faruk Kazlı Pazarcık Belediye Başkan Aday Adaylığı hakkında şu açıklamaları yaptı:
“Öncelikle burada bulunan çok değerli halkımıza, değerli basın mensuplarına, Pazarcık Ak Parti İlçe Başkanımız Harun Eskigün kardeşime, Kadın Kolları Başkanımız Saime Arık Hanım efendiye, Gençlik Kolları Başkanımız Halit Karabudak kardeşime, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve yönetim kurullarına en kalbi duygularımla çok teşekkür ederim. Biliyorsunuz 30 Mart 2019 yılında mahalli seçimler var. Biliyorsunuz bu kardeşiniz daha önce de 31 Mart 2014 yerel seçimlerde de Belediye Başkan aday adayı olmuştu. O dönem partimiz Aday adayları arasında içerisinde şimdiki başkanımız Sayın Yakup Hamdi Bozdağ’ı aday göstermişti. Uzun yıllar alamadığımız belediye başkanlığını Sayın Yakup Hamdi Bozdağ ile partimiz kazanmıştır. Burada sizlerin huzurunda Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ’a teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Partimiz her seçim döneminde bir çok Belediye Başkanlıklarında değişiklikler yapmaktadır. Bu değişiklikler Başkanlarımızın başarısız olduklarından değil, yapılacak her hizmette herkesin elini taşın altına koyması gerektiğindendir. Bu da böyle bilinmelidir. Partimizin bir diğer amaçlarından biri de geriden gelen yeni isimlerin önünü açmak, partide devamlı olarak değişim ve dönüşümü gerçekleştirmektir. Bunun en canlı örneği bu kardeşinizdir. Bildiğiniz gibi 2001 yılında Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı idim. Daha sonra bu kutlu görevi sırasıyla Ramazan Çiftepala, Mesut Ganidağlı ve şimdi de Harun Eskigün kardeşimiz bu bayrağı taşıyor. İnanıyorum ki hepimizin amacı bu bayrağı hep yukarılara taşımaktır ve tüm arkadaşlar da hep yukarı çıkarmak için mücadele vermişlerdir. Bu arkadaşların hepsine siz değerli kardeşlerimizin önünde hizmetlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Hiçbir arkadaşımız görevden ayrıldı diye partiden ayrılmadı ve gücenmedi. İşte AK PARTİ bu… Bu kardeşiniz de bugün sizlerin huzurunda AK PARTİ Pazarcık Belediye Başkan Aday Adayıdır. Tüm halkımızdan Aday Adaylığım sürecinde desteklerini bekliyorum. Biliyorsunuz milletimizin gönlü partimizden yanadır. Bu bilinçle ben de buradan tüm Pazarcıklı hemşerilerime sesleniyorum. “HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE” der yolun açık olsun Pazarcık diyorum.
FARUK KAZLI KİMDİR
25 Mart 1970 Pazarcık doğumlu olan Faruk Kazlı, İlk, Orta ve Lise eğitimini Pazarcık’ta tamamladı. Siyasi hayatına ilk olarak 1990-1991 yıllarında Anavatan Partisinde Pazarcık Gençlik kollarında başlayan Faruk Kazlı daha sonra Refah Partisi ve devamı olan Fazilet Partisi Üyeliğiyle devam ettirdi. Üyesi bulunduğu partilerde aktif görevlerde bulunan Kazlı seçim çalışmalarında bu görevi başarıyla yerine getirdi. Bu yoğun çalışmalar arasında Eğitim hayatına devam eden Faruk Kazlı 4 Ekim 1999 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. 2000 yılında askerlik hizmetini Aydın Jandarma Er Eğitim Tabur komutanlığında yerine getiren Belediye Başkan Aday Adayı Faruk Kazlı 2001-2002 yılları arasında Mali Müşavirlik Stajını tamamladı. 2001 yılında Adalaet ve Kalkınma Partisi Pazarcık Kurucu İlçe Başkanlığı, İki dönem Pazarcık İlçe Başkanlığı yapan Faruk Kazlı 2009-2011 yılları arasında PANİAD başkan yardımcılığı yaptı. 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesi Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Faruk Kazlı 2010-2011 yılları arasında da Pazarcıkspor Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1997-2015 yılları arasında Türkiye genelinde Kamu İşlerinde müteahhitlik inşaat işleri yapan Faruk Kazlı Gaziantep’te MADO tabelası altında iş yeri çalıştırmaktadır. Faruk Kazlı evli 2 çocuk babasıdır.
Haber: Faruk İNCE