AİLE, GENÇLİK VE TOPLUMSAL HUZUR ÜZERİNE YAZILARIMIN LİSTESİ

Ben, “beni bildim bileli” yazıyorum. Yaşım 53 ve 40 yıldır yazıyorum. Elhamdülillah. Allah izin verdiği müddetçe de yazacağım. İnşaallah.

Geçen gün binlerce köşe yazılarıma baktım ve en çok da “aile, gençlik ve toplumsal huzur üzerine” yazdığımı farkettim. Niye bu konulara ilişkin daha çok yazıyorum? İşte cevabım: Bu toplumun gerçek ihtiyacı ve tek kurtuluşu buradadır. Biz parasız kalsak önemli değil, kanaatimiz bizi kurtarır. Biz aç kalsak önemli değil, sabrımız bize yeter. Biz ekonomik yönden zayıf düşsek önemli değil, imanımız bizi şahlandırır. Ancak, “aile, gençlik ve toplumsal huzur yönünden bir zaafiyete düşersek”, maneviyatımız biterse, işte Biz o zaman toplum olarak yok olup gideriz. Maazallah.   Aile, gençlik, yardımlaşma ve dayanışma biterse, bu toplum nasıl ayağa kalkar? Asla ayağa kalkamaz. Çöker gider. İşte bu nedenle aile, gençlik ve toplumsal huzur üzerine yüzlerce yazı yazdım ve tehlikeye dikkat çektim.

 İşte o yazılarımdan bir kısmının listesi. Yazılarım, son 4 yıl içerisinde, en yeni tarihliden en eski tarihliye göre sıralanmıştır.

Biz yazmaya devam edeceğiz. Biz tüm toplumu ve tüm yetkilileri ikaz edeceğiz.

Yazımın en sonunda Fuzulî misali sesleniyorum:

“Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Çektiğim elemleri, bir ben, bir de Allah bilir.”

Ahmet SANDAL