70 BİN NÜFUSA 1 AMBULANS YETER Mİ?

img_0579Pazarcık ilçesinde 112 acil Sağlık İstasyonu Merkezinde İlçeye hizmet veren sağlık istasyonunda sadece bir ambulansın olması tepkilere neden oluyor.

Acil durumlarda müdahale sırasında ilçedeki ambulansların sayı olarak yetersiz kaldığına dikkat çeken ilçe halkı araç sayısının arttırılması gerektiği konusunda yetkililere çağrıda bulundular.”Yetersiz ambulans insanların hayatını karartıyor”

Pazarcık ilçe merkezi başta olmak üzere köylerde yaşamını sürdüren vatandaşa acil müdahale vasıtası olarak hizmet vermeye çalışan ambulansların bir çok olayda yetersiz kaldığına dikkat çeken vatandaşlarımız şöyle açıkladı ;

“Pazarcık’da bulunan mevcut bir ambulans ve köylerimize hizmet vermeye çalışıyor. Bu merkezlerde yaşayan insanlara hizmet verme yeterliliği bir araçla sınırlı tutuluyor olması bana göre bir duyarsızlık olarak öne çıkıyor. Bir kaza sırasında dahi birden fazla yaralı olduğunda ya maraş merkezden yada narlı 112 acilden destek isteniyor.Bu durumda narlıdaki araç bir hastaya gittiğinde insan hayatının bu kadar ucuz olduğu gözlemleniyor.Araç bile yetersiz kalabiliyor. Geriye kalan vakaların durumunu varın siz düşünün. Böyle bir durumda müdahale bekleyenlerin hayati durumu bile tehlikeye düşebiliyor. Böyle bir çağda Türkiye’nin 53 ilinden daha büyük bir ilçede bir ambulansın görev yapıyor olması bana göre önemli bir eksikliktir” diye konuştular.

Yetkililerden Pazarcık’a ambulans aracı takviyesinde bulunmalarını isteyen Pazarcık’lı vatandaşlar, bundan sonra yaşanacak olası kaza veya olaylarda ambulansların yetersiz kaldığı şartlarda sorumluların kimin olacağını tahmin etmek zor olmayacağını söyledi.

Haber:Havadis