0 FAZİLİ 30 BİN TL KREDİ

0 faizli 30 Bin Tl kredi kullanan ve kullanmak isteyen esnaflarımızın dikkatine ;

kemal-salimEsnaf Ve Sanatkarların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla hazine destekli faizsiz kredi ile ilgili 2016 yılı kararnamesinde değişiklik yapıldığını ifade etti.

Bu hususta % 100 faizsiz kredi’de 30 Bin Tl çekildiğinde esnafımızın eline geçen net 29.400 olup kesinti 600 Tl bu kesintinin 300 Tl’si son taksitte geri esnafımıza iade ediliyor.Böylelikle kesinti tutarı sadece 300 Tl olmaktadır.

Başkan Kemal Salim ; Esnaflarımız ister 1 yıl isterse 5 yıl ödemeli olarak faydalansınlar.Kesinti sadece 300 tl olarak belirlenmiştir.

Bu kesinti tutarının TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPARATİFLERİ BİRLİKLERİ MERKEZ BİRLİĞİ Tarafından belirlenmiş olup Gerek Halk bankası olup gerek kredi koop.’nin bu kesintilerle ilgili esnaflarımıza gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyor bunun dışında istihbarat,aidat,komisyon,yardımlaşma fonu vb. gibi kesinti yapmamalarını önemle rica eder,Türkiye genelinin aynen bu şekilde uygulandığı nı vurgulayarak Esnaflarımızın bu konuda bilgi sahibi olmalarını arz ediyorum.

Kemal SALİM